Evde Saç Spreyi Nasıl Yapılır?

Evde Saç Spreyi Nasıl Yapılır

Evde saç spreyi nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek siz de artık evde kendi saç spreyinizi yapabilirsiniz. Saç spreyi saçları yaptıktan sonra verilen şekli uzun süre korumak için saça uygulanmaktadır. Bu sprey saça püskürtüldükten bir süre sonra sertleştiği için saçlara su değmediği sürece aynı şekilde kalabilmektedir. Dışarıda satılan saç spreylerinin çoğu kimyasal içerdiğinden bunları kullanmaya çekiniyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda evde doğal ürünlerle kendi saç spreyinizi yapmayı düşünebilirsiniz.

Evde Saç Spreyi Nasıl Yapılır?

Evde saç spreyi yapmak oldukça kolaydır. Ev yapımı saç spreyleri doğal ürünlerle yapıldığı için saçlara zarar vermez. Ev yapımı saç spreyleri kullanılan malzemelere göre saçlarınıza verdiğiniz şekli korurken aynı zamanda saçlarınızın daha dolgun, canlı ve parlak görünmesini sağlayabilir. Ev yapımı saç spreyini de tıpkı diğer spreyler gibi kullanabilirsiniz. Bu saç spreyleri her ne kadar doğal ürünler olsalar da çok fazla kullanılmamalıdır. Evde kendinize ya da sevdiklerinize saç spreyi yapmak isterseniz aşağıdaki doğal formüllerden istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Portakallı Saç Spreyi Yapımı

Saçlarınıza şekil verirken aynı zamanda bunların daha dolgun ve havalı görünmesini isterseniz portakallı saç spreyi yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tencere su
  • 1 tane portakal
  • 7 damla lavanta yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak tenceredeki suyu kaynatın. Yıkayıp küçük dilimler halinde kestiğiniz portakalı da kaynar suyun içine ilave edin. Portakal parçalarını tencereye aldıktan sonra 5 dakika daha kaynatarak ocağın altını kapatın. Tenceredeki suyu bir süzgece alarak içindeki portakalları süzün. Portakallı suyun içine lavanta yağını ilave edin ve bunları güzelce karıştırarak, püskürtmeli bir şişenin içine boşaltın. Tüm bu aşamalardan sonra ev yapımı saç spreyi kullanıma hazırdır.

Ev Yapımı Saç Spreyi Tarifi

Aşağıda tarifini vereceğimiz sprey saçları besler ve daha parlak görünmelerine yardımcı olur.

Gerekli Malzemeler

  • Yarım fincan su
  • Yarım fincan hindistan cevizi yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kabın içinde eşit miktarda su ve hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımı püskürtmeli bir şişeye koyun ve lazım olduğu zaman saçlarınıza sıkarak kullanın.

Limonlu Saç Spreyi Tarifi

Limon saç şekillendirmek için en sık kullanılan malzemelerden birisidir. Ev yapımı saç spreyini limonlu olarak yaparsanız sonuç sizi memnun edecektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tencere su
  • 1 tane limon

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir tencerenin içinde suyu kaynatın. Kaynar suyun içine ince bir şekilde dilimlediğiniz limonları ilave edin. Bu şekilde 1 saat beklettikten sonra karışımın içindeki limon dilimlerini süzerek alın. Limonlu saç spreyini püskürtmeli bir şişeye boşaltarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev yapımı saç spreyi tarifleri paylaştık. Siz de kimyasal ürünler yerine doğal ürünlerle yapılan bir saç spreyi kullanmak isterseniz bu tariflerden istediğinizi deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir