Deriden Püskül Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Deriden Püskül Nasıl Yapılır?

Deriden püskül nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek evde çok güzel bir süs aksesuarı yapabilirsiniz. Püskül kıyafet süslemesinden takı yapımına, dekor ürününden anahtarlık yapımına kadar birçok farklı çalışmada kullanılmaktadır. İp, kumaş, eva, keçe ve deri gibi malzemeler kullanılarak çok güzel püsküller yapılmaktadır. Yapılan bu püsküller kullanılan malzemeye ve boyutlarına göre farklı şekillerde değerlendirilebilir. Bugün size deriden püskül yapımını anlatıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan deri parçalar varsa bunları püskül yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Deriden Püskül Nasıl Yapılır?

Evde deri püskül yapmak denince aklınıza zor bir uygulama gelmesin. Püskül yapmak için kullanılan pratik yöntemler sayesinde ip ya da kumaş ile kolay bir şekilde püskül yapabilirsiniz. Evde ip ile kolay bir şekilde püskül yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız karton ile püskül yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Deri ile püskül yapmak için kullanılan yöntem ip ile püskül yapımından daha farklıdır. Bu yöntemi nasıl uygulayacağınıza aşağıda anlatıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte deri
  • Makas
  • Metal kıskaç

Bu uygulamayı deri yerine süet ya da kadife kumaş kullanarak da yapmanız mümkün.

Deriden Püskül Yapımı

Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güze bir deri püskül yapabilirsiniz.

  • İlk olarak deriden 2 ya da 3 parmak genişliğinde şeritler kesin.
  • Bu şekilde aynı boyutta 3 tane deri şerit hazırlayın. Bunların hepsi aynı renkte ya da farklı renklerde olabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Hazırladığınız bu deri şeritlere makas yardımı ile ince kesikler yapın. Bunu yaparken üst taraftan biraz pay bırakmayı unutmayın.
  • Şeritlerin üçüne de bu şekilde hazırladıktan sonra sıra püskülü yapmaya geldi.
  • Deri parçalarını üst üste koyun ve bunları bir uçtan diğerine kadar güzelce sarın.
  • Son olarak metal kıskacı püskülün üst tarafına geçirerek deri püskül yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde kendinize deriden püsküllü kolye ya da küpe yapabilirsiniz. Deri püskülü çantanızın fermuarına da geçirebilirsiniz. Deri püsküle anahtarlık halkası geçirerek çok güzel bir anahtarlığa sahip olabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, deri püskül yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Deriden Püskül Nasıl Yapılır-1
Deriden Püskül Nasıl Yapılır-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: