Gif Nedir, Gif Nasıl Yapılır?

Gif Nedir Gif Nasıl Yapılır

Gif  nedir, gif nasıl yapılır? sorularının cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Son dönemlerde sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan birbirinden ilginç gifler bulunmaktadır. Gifler sayesinde insanlar sevdiklerine duygularını ifade eden güzel mesajlar gönderme imkanına sahip olabiliyorlar. Sosyal medyada da gifler aracılığı ile görsel olarak dikkat çeken paylaşımlar yapılabilmektedir. Gif, Graphics Interchange Format kavramının baş harflerinden oluşan bir dosya biçimidir. Son dönemlerde yaygınlaşmış olsa da aslında 1987 yılından beri kullanılmaktadır.

Gif Nedir, Gif Nasıl Yapılır?

Gif en anlaşılır tanımı ile hareketli resim demektir. Gifin kullanım alanı oldukça geniştir. Logo yapımında, reklam bannerlarında, küçük animasyon ve düşük çözünürlüklü video klipler için kullanılmaktadır. Gif, çok sayıda resmin belirlenen zaman dilimleri ile ard arda sıralanması ile oluşur. Günümüzde hazır gif indirebileceğiniz birçok site ve uygulama bulunmaktadır. Bunların dışında isterseniz kendiniz de gif yapabilirsiniz.

Gif Nasıl Yapılır?

Bu konuya ilgi duyanlar gif nasıl yapılır? diye merak edebilirler. Gif yapmak için bilgisayar ya da akıllı telefona ihtiyaç vardır. Gif yapmak için bazı internet sitelerini kullanabilir, Android ya da iOS cihazlarınız aracılığı ile bazı uygulamalardan da faydalanabilirsiniz. Bunların dışında bilgisayarınızla bazı programları kullanarak da gif yapmanız mümkün. Gif yapmak için bazı resimleri ya da videoları kullanabilirsiniz.

Gif yapmakla uğraşmak yerine hazır gif kullanmak isterseniz bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza gif indirerek bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayara gif nasıl indirilir? diye merak ediyorsanız bunun için ilk olarak arama motorundan gif arayarak işe başlamalısınız. İstediğiniz gifi bulduktan sonra ise üzerine gelip sağ tıklayıp, resmi farklı kaydet seçeneğine basmanız yeterlidir. Telefona gif nasıl indirilir onu da anlatalım. Nasıl bir gif istiyorsanız arama motorundan ona göre aramayı yapın. İstediğiniz gifi bulduktan sonra resmi açın ve parmağınızı resmin üzerine bir süre basılı tutun. Bunu yaptığınızda bir süre sonra ” resmi kaydet ” seçeneği çıkacaktır, bu seçeneğin üzerine tıklayarak gifi telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda gif nedir, gif nasıl indirilir? sorularının cevaplarını sizlerle paylaştık. Artık siz de kendiniz gif yaparak ya da hazır gifleri kullanarak paylaşımlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Sevimli gifler sayesinde uzaktaki sevdiklerinize göndereceğiniz güzel mesajlarla onlara hoş sürprizler yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir