Karpuz Maskesi

Karpuz Maskesi

Kapuz maskesi, evde doğal bakım yapanların çok işine yarayacak bir cilt bakım formülüdür. Yazın sevilen meyvelerinden birisi olan karpuz cilt için de oldukça faydalıdır. Cildi derinlemesine temizleyen karpuz maskesi sayesinde sivilce ve siyah nokta gibi sorunlardan kurtulabilir ve yenilerinin oluşmasını önleyebilirsiniz. Karpuz maskesi cildin daha sıkı e genç görünmesine yardımcı olur. Nemlendirici bir etkisi olan bu maske sayesinde cildinizdeki çok derin olmayan kırışıklıklardan kurtularak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cilt için besleyici ve onarıcı bakım yapmayı sağlayan karpuz maskesini sadece yüzünüze değil vücudunuzun diğer bölgelerine de uygulayabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kapuz Maskesi

Yazımızın başlangıcında karpuz maskesinin cilde faydaları hakkında bazı bilgiler verdik. Cildin ihtiyacına göre karpuza eklenen başka malzemeler ile evde kolay bir şekilde cilt bakımı yapabilirsiniz. Karpuz maskesi yapımı ve uygulanışı çok kolay olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Karpuza alerjiniz varsa içeriğinde karpuz bulanan maskeleri yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer daha önceden bu maskeyi yapmadıysanız cildinize uygulamadan önce bileğinizin iç kısmında küçük bir yere sürün. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmazsa formülü uygulayabilirsiniz. Aşağıda evde yapabileceğiniz karpuz maskesi tariflerini paylaşıyoruz.

Cilt Nemlendirici Karpuz Maskesi

Kuru cilt bakımsız ve solgun görünür. Cildinizi nemlendirmek isterseniz karpuz, bal ve yoğurt ile nemlendirici maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildinize ihtiyacı olan nem takviyesini yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 dilim karpuz
  • 1 yemek kaşığı bal
  • Yarım su bardağı yoğurt

Yapılışı ve Uygulanışı

Karpuzu ezerek püre haline getirin. Bunu bir kasenin içine alın, üzerine belirtilen miktarda bal ve yoğurt ilave edin. Tüm malzemeyi güzelce karıştırdıktan sonra yaptığınız maskeyi parmak uçlarınızla cildinize uygulayın. Etki etmesi için 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın.

Ciltteki Kırışıklıklar için Karpuz Maskesi

Evde kolay bir şekilde hazırlayacağınız karpuz maskesi sayesinde cildinizdeki kırışıklıkları giderebilir ve yenilerinin oluşumunu geciktirebilirsiniz. Cildinizin daha genç ve güzel görünmesi için karpuz ve avokado ile hazırlayacağınız maskeyi uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 dilim karpuz
  • Yarım avokado

Yapılışı ve Uygulanışı

Yarım avokadoyu bir kasenin içinde ezerek püre haline getirin. Karpuzun suyunu çıkardıktan sonra bu suyu da avokado püresinin üzerine ilave edin. Malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra bunu yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol ılık su ile yıkayarak durulayın.

Bu yazımızda paylaştığımız karpuz maskesi tarifleri arasından istediğinizi uygulayarak cildinizin daha sağlıklı ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Karpuz maskesini 15 günde bir uygulayabilirsiniz. Yazın güneşin etkisiyle kuruyan cildinize onarıcı bakım yapmak için de karpuz maskesi uygulayabilirsiniz. Elma maskesi ile cilt bakımı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, elma maskesi  nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir