Karton Rulodan Kalemlik Yapımı

Karton rulodan kalemlik yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Tuvalet kağıdı ve kağıt havluların altından çıkan karton rulolar farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu karton ruloları kesmek, yapıştırmak ve boyamak kolay olduğu için bunlardan çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Karton kalemlik yapmak için de bu malzemeler oldukça idealdir. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada ise bantların altından çıkan karton rulolar kullanılmaktadır. Siz de evde güzel bir karton kalemlik yapmak isterseniz bu kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Karton Rulodan Kalemlik Yapımı

Evde karton kalemlik yapmak isterseniz bunun için 2 tane bant rulosu ve desenli bantlara ihtiyacınız var. Bu malzemeleri kullanarak çok güzel bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında desenli bantlar kullanıldığı için kalemliği ayrıca boyamanıza da gerek kalmayacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane bant rulosu
  • Desenli bant
  • Makas
  • Kurşun kalem
  • Karton

Uygulamanın yapımı için gerekli olan desenli bantları kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Karton Rulodan Kalemlik Nasıl Yapılır?

Karton kalemlik yapmak için gerekli malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak bant rulolarından birisini kartonun üzerine koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Daha sonra bunu makas ile kesin.
  • İki tane bant rulosunu üst üste koyun ve bunları desenli bant ile birbirine tutturun.
  • Ruloları birleştirdikten sonra yan tutun ve alt tarafına da yuvarlak kartonu getirdikten sonra üstten alta kadar desenli bantları yapıştırın.
  • Bu şekilde ruloların tamamını kapladıktan sonra karton rulodan kalemlik yapımı tamamdır. Bu güzel kalemliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken desenli bantları biraz uzun kesmeli ve alttaki kartona dikkatli bir şekilde tutturmalısınız. İsterseniz aynı uygulamayı kağıt havlu rulosu ile de yapabilirsiniz. Bu karton ruloyu istediğiniz şekilde kısalttıktan sonra altına karton ile yuvarlak bir parça yaparak, desenli bant ile kaplayabilirsiniz. Kalemlik yapımında aynı renk ve desende bantlar kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı renk ve desenlerde bantlar da kullanmanız mümkün. Bu çalışmayı evde yapmak isteyenlerin daha iyi fikir sahibi olması için aşağıda, karton rulodan kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Karton Rulodan Kalemlik Yapımı-1
Karton Rulodan Kalemlik Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir