El İşi Kağıdı ile Duvar Süsü Yapımı

El İşi Kağıdı ile Duvar Süsü Yapımı

El işi kağıdı ile duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuk ve genç odalarında kullanılan rengarenk dekoratif süsler bu odaların şıklığını tamamlamaya yardımcı olmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama sayesinde el işi kağıdı kullanarak çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu dekor süsü özellikle çalışma masasının olduğu duvarda çok hoş duracaktır. El işi kağıdı ile duvar süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

El İşi Kağıdı ile Duvar Süsü Yapımı

El işi kağıdından duvar süsü yapmak çok kolaydır. Evde başka çalışmalardan artan el işi kağıtları varsa bunları duvar süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evdeki duvarların boş görünümü sizi rahatsız ediyorsa el işi kağıtları ile yapacağınız zarif ve şık bir pano bu konuda işinize yarayabilir. Kısa süre içerisinde yapacağınız bu pano sayesinde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renklerde el işi kağıtları
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Karton

Uygulamanın yapımında aynı ya da farklı renklerde el işi kağıdı kullanılabilir. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

El İşi Kağıdı ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce panonun şekline karar vermeniz gerekiyor. Panoyu kare ya da dikdörtgen şeklinde, uzun veya kısa olarak yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Tasarımı nasıl yapacağınıza karar verdikten sonra kartondan buna uygun büyüklükte bir parçayı makas ile kesin.

 • El işi kağıtlarına istediğiniz büyüklükte kareler çizin. Bunların hepsi aynı büyüklükte olmalı. Bu nedenle uygulama sırasında cetvel kullanmanız iyi olacaktır. Yeterli sayıda kağıt kestikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • El işi kağıdını önce ortadan ikiye katlayın ve parmağınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın. Daha sonra bunu tekrar ortadan ikiye katlayın ve iz çıkarın.
 • Katladığınız el işi kağıdını açın ve köşeleri ortaya doğru kıvırın. Diğer el işi kağıtlarına da aynı işlemi uygulayın.
 • Son olarak bu el işi kağıtlarına katlanan tarafları üste gelecek şekilde yapıştırıcı sürün ve hepsini kartona tek tek yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra el işi kağıdı ile duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu bir bant yardımı ile duvara asabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir pano yapabilirsiniz. İsterseniz bu kare parçaları farklı şekillerde yapıştırarak değişik tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda, duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir