Deniz Kabuklarından Kolye Nasıl Yapılır?

Deniz Kabuklarından Kolye Nasıl Yapılır

Deniz kabuklarından kolye nasıl yapılır? başlığı altında sizlerle güzel bir takı tasarımı çalışması paylaşmak istiyoruz. Günümüzde pek çok kişi hobi ya da ek gelir amaçlı evde takı yapmaktadır. Eğer siz de bu tür çalışmalara ilgi duyuyorsanız evde deniz kabuğundan kolye yapabilirsiniz. Elinizde sahilden topladığınız deniz kabukları varsa bunları kolye yaparak değerlendirmeniz mümkün. El yapımı takı kullanmaktan hoşlanıyorsanız uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Deniz Kabuklarından Kolye Nasıl Yapılır?

Deniz kabuğundan kolye yapmak için her türlü kabuğu kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. İsterseniz 1 tane midye deniz kabuğu kullanabilir ya da birkaç tane küçük deniz kabuğu kullanarak da kolye yapabilirsiniz. Önemli olan bu deniz kabuklarının delebileceğiniz kadar sağlam olması. Evde kullanmadığınız kolye ucu ve zincirler varsa bunları da deniz kabuğundan kolye yapmak için kullanabilirsiniz. Güzel bir tasarım yapmak için elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü kullanmanız yeterlidir.

Gerekli Malzemeler

  • Uygun büyüklükte deniz kabuğu
  • Metal halka
  • Zincir ya da ip ( kolyeyi takmak için )
  • Deniz kabuğunu delmek için ince uçlu bir matkap
  • Kolyeyi süslemek isterseniz küçük metal aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında midye deniz kabuklarından kullanırsanız ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. Deniz kabuğunu boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı

Deniz kabuklarından kolye yapımına geçmeden önce küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Deniz kabuklarını delmek için kullanacağınız matkap ince uçlu olmalı. Aksi halde delmeye çalışırken kabuk kırılabilir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız uygulamanın sonunda güzel bir kolyeye sahip olabilirsiniz.

  • Deniz kabuğunu sahilden topladıysanız uygulama öncesinde deterjanlı su ile yıkayarak temizlemeniz gerekiyor.
  • Sonraki aşamada deniz kabuğunun uç kısmına matkap ile halkanın geçebileceği bir delik açın.
  • Metal halkayı açtığınız bu delikten geçirin ve bir pense ile kapatın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra deniz kabuğundan kolye yapımı tamamdır. Halkadan bir ip ya da zincir geçirerek kolyeyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel kolyeler yapabilir, bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Şık bir kolye yapmak isterseniz deniz kabuğunu metalik ya da simli boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz kabuğun üzerine inci görünümlü boncuk ya da küçük parlak taşlar da yapıştırabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, deniz kabuğundan kolye resimli anlatım paylaşıyoruz.

Deniz Kabuğundan Kolye Resimli Anlatım
Deniz Kabuğundan Kolye Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir