Keçeden Lale Yapımı

Keçeden Lale Yapımı

Keçeden lale yapımı evde keçe tasarım ile uğraşanların ilgisini çekebilecek bir kendin yap çalışmasıdır. Yapay çiçek kullanımı ev dekorasyonunda sıkça kullanıldığı için biz de bu konudaki çalışmaları fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Evde yapay çiçek tasarlamak için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Keçe ile yapılan dekoratif süsler şık göründüğü ve dayanıklı olduğu için çiçek yapımında keçe kullanımına ağırlık verilmektedir. Siz de evde kolay bir şekilde çiçek tasarlamak isterseniz keçeden lale yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Keçeden Lale Yapımı

Günümüzde birçok bayan hobi olarak ya da ek kazanç için evde keçe tasarım ile uğraşmaktadır. Bu tarz çalışmalara yeni başlayanlar için kolay çiçek yapılan tasarımlar oldukça idealdir. Keçe lale yapımı da bu kolay tasarım çalışmalarına güzel bir örnektir. Keçe ile yapacağınız laleleri bir vazoya koyarak evinizin salonunda ya da oturma odasında kullanabilirsiniz. Keçeden lale nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra anlatacağımız adımları uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kırmızı ve siyah renkte keçe
 • Lale yaprağı şeklinde kalıp
 • İz sabunu
 • Makas
 • Siyah renkte kum boncuğu
 • Siyah ve kırmızı dikiş ipi
 • İğne

Keçeden Lale Nasıl Yapılır?

İsterseniz laleyi kırmızı yerine beyaz, sarı ya da başka renklerde de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Lale yaprağı şeklinde kalıp bulamazsanız bir kartona küçük bir kalp çizin. Bunu makas ile kestikten sonra alt tarafındaki sivri yeri de kesin. Bu şekilde kolaylıkla lale yaprağı yapmanız mümkün. Malzemeler hazır ise keçeden lale yapımına başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak kırmızı keçenin üzerine kalıbı yerleştirin ve iz sabunu ile etrafından geçerek lale yaprağını çizin.
 • Bu şekilde 4 tane lale yaprağı çizdikten sonra bunları makas ile kesin.
 • Bu yaprakların kenarlarına dikiş geçin ve sonrasında yaprakları yan yana getirerek ortalarını büzdürerek dikin.
 • Siyak keçeden ortada kalan boşluğa uygun büyüklükte yuvarlak parçalar kesin. Bunların üzerine siyah kum boncuklarını dikerek keçeden lale yapımını tamamlayın.

Bahsettiğimiz bu kolay tasarım çalışması sayesinde evde keçe ile istediğiniz renkte çok güzel laleler yapabilirsiniz. Bu keçe laleleri yastık süslemesinde ve dekoratif süs yapımında da kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, keçeden lale yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız keçeden kolay çiçek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Lale Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Lale Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir