Hobi Çubuklarından Nasıl Kase Yapılır?

Hobi Çubuklarından Nasıl Kase Yapılır

Hobi çubuklarından nasıl kase yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir kendin yap çalışmasını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Ahşap, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılarak yapılan kaseler dekoratif süs ya da takı kutusu olarak kullanılmaktadır. Sizin de böyle güzel bir kaseye ihtiyacınız varsa evde hobi çubukları ile kase yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Hobi Çubuklarından Nasıl Kase Yapılır?

Ahşap malzemelerle yapılan kase ya da kutular şık görünümlerinin yanı sıra oldukça dayanıklıdır. Onca emek verip de yaptığınız ahşap dekor ürünlerini uzun süre güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kase yapmak için keçe, eva ve karton gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Farklı bir çalışma yapmak isterseniz hobi çubukları ile de kase yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Evde ahşap takı kutusu yapımı hakkındaki detayları aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli hobi çubukları
  • Altıgen kalıp
  • Karton parçası
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Hobi marketlerde istediğiniz renklerde hobi çubukları bulabilirsiniz. İsterseniz normal hobi çubuğu alıp bunları kendiniz de boyayabilirsiniz. Hobi çubuklarını guaj, akrilik ya da sprey boya ile renklendirmeniz mümkün.

Hobi Çubuklarından Kase Yapımı

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce altıgen kalıbı hazırlamanız gerekiyor. Aşağıdaki altıgenin çıktısını alarak bunu kalıp olarak kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise hobi çubuklarından kase yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kartonun üzerine kalıbı yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Daha sonra bunu makas ile güzelce kesin.
  • Bu şekilde kasenin tabanını yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Hobi çubuklarına yapışkan sürerek bunları altıgen kartonun kenarlarına yapıştırın. Bu şekilde ahşap çubukları üst üste yapıştırarak kaseyi tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde istediğiniz boyutta altıgen bir kase yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin daha iyi fikir sahibi olmaları için aşağıda hobi çubuklarından kase yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız kalpli takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Altıgen Kalıp
Altıgen Kalıp
Hobi Çubuklarından Kase Yapımı
Hobi Çubuklarından Kase Yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir