Karpuz Maskeleri

Karpuz Maskeleri

Karpuz maskeleri cildin ferahlaması, daha temiz ve daha genç görünmesini sağlayan meyve maskelerindendir. Yazın severek tüketilen bu meyvenin içeriğindeki mineral, vitamin ve doğal su, cildin de beslenmesini sağlar. Bu yazımızda sizler için farklı cilt ihtiyaçlarını karşılar özelliklerde karpuz maskesi tariflerini paylaştık. Siz de cildinizin ihtiyacına göre bu maske tariflerinden istediklerinizi uygulayabilir, daha genç daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Karpuz Maskeleri

Yaşlanma Karşıtı Karpuz Maskesi

Yaşlanmaya bağlı etkileri ortadan kaldırmak için farklı çok sayıda kozmetik ürün kullanımı yerine tamamen doğal malzemeler ile hazırlanan karpuz maskesini deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Bir dilim karpuz
  • Yarım avokado

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için karpuzu kabuğundan ayırıp suyunu çıkarın. Avokadoyu ikiye bölüp çekirdeğini çıkardıktan sonra içini bir kase içine alın. Karpuzun suyu ile karıştırın. Cildinize bu karışımı sürüp 10 dakika bekletin. Ardından soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz.

Cilt Temizleyen Karpuz Maskesi

Cildin ölü hücrelerden arındırılması ve daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için uygulanabilecek maskelerden bir tanesi de karpuz maskesidir. Tamamen doğal malzemeler ile hazırlanan bu maskeyi haftada bir kere uygulayıp cildinizi temizleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı bal
  • Bir ince dilim karpuz

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için karpuzu kabuğundan ayırın. Püre haline getirip bal ile karıştırın. Homojen kıvam alınca harcı parmak uçlarınız ile cildinize masaj yaparak sürün. Bu şekilde 5 dakika kadar bekleyin. Süre sonunda ilk olarak ılık, daha sonra soğuk su ile cildinizi temizleyin.

Cilt Canlandıran Karpuz Maskesi

Cildin daha canlı ve daha dinç görünmesini sağlamak için bu karpuz maskesi tarifini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Bir dilim ince karpuz
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için karpuzu kabuğundan çıkarıp püre haline getirin. Ardından içine yoğurdu ekleyip karıştırın. Homojen kıvam alan karışımı cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonra ilk önce ılık su, ardından soğuk su ile yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun karpuz maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Siz de düzenli olarak karpuz maskesi uygulayıp pürüzsüz ve harika bir cilde sahip olabilirsiniz. Karpuzun cilt üzerindeki etkileri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, karpuzun cilde faydaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir