Eva ile Bileklik Yapımı

Eva ile Bileklik Yapımı

Eva ile bileklik yapımı evde bileklik yapmak isteyenlerin uygulayabileceği en kolay çalışmalardan birisidir. Son dönemlerde rengarenk bileklik kullanımı çok yaygınlaştığı için sizlerle bu çalışmayı paylaşmak istedik. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir bileklik yapmak isterseniz yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Eva ile bileklik yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva ile Bileklik Yapımı

Evde bileklik yapımında farklı yapıdaki ipler, keçe, deri ve metal malzemeler kullanılabilir. İp ile yapılan çalışmalar el becerisi gerektirdiği için herkes yapamayabilir. Bugün bahsedeceğimiz kolay uygulamayı ise isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. İstediğiniz renkte eva kullanarak günlük ya da özel günlerde kullanmak için şık bileklikler yapabilirsiniz. Turistik bir yerde oturuyorsanız eva ile yapacağınız bileklikleri satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan eva ile bileklik yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Cetvel
  • Kalem
  • Makas
  • İnci görünümlü boncuk ya da küçük parlak taşlar
  • Silikon yapıştırıcı

Eva ile Nasıl Bileklik Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bilekliği ince ya da kalın istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Eva ile bileklik yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak cetvel yardımı ile evanın üzerine istediğiniz kalınlıkta bir şerit çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonrasında bu şeridi kolunuza göre ölçerek fazlalığını makas ile kesin.
  • Bilekliği bu şekilde yaptıktan sonra sıra kopçasına geldi. Bilekliğin bir tarafını makas ile keserek inceltin. Diğer taraftan biraz pay bırakın ve yanlamasına küçük bir kesik yapın.
  • Bu şekilde bilekliğin kopçasını da yaptıktan sonra bilekliği inci görünümlü boncuklarla ya da küçük parlak taşlarla süsleyebilirsiniz.

Bu pratik yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renkte çok güzel bir bileklik yapabilir, bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Evde evadan kolay bileklik yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için aşağıdaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz. Eva ile bileklik yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, eva ile kolay bileklik yapımı yazımıza bakabilirsiniz.

Eva ile Bileklik Yapımı-1
Eva ile Bileklik Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir