Siyah Kıyafetler Nasıl Yıkanır?

Siyah Kıyafetler Nasıl Yıkanır

Siyah kıyafetler nasıl yıkanır? bu sorunun cevabını öğrenerek bu renk giysilerin renginin solmasını önleyebilirsiniz. Siyah renkli kıyafetler şık görünümleri nedeni ile sıkça tercih edilir. Günlük hayatta ya da iş yaşantısında siyah gömlek ve pantolon çoğu kişinin öncelikli tercihleri arasındadır. Siyah kıyafet giymeyi sevenlerin ortak sorunu bu kıyafetlerin renginin solmasıdır. Kıyafetleri yıkarken ve kuruturken yapılan hatalar renk solmasının başlıca nedenleri arasındadır. Siyah kıyafetlerinizi uzun süre rengi solmadan güvenli bir şekilde kullanmak isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız pratik bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Siyah Kıyafetler Nasıl Yıkanır?

Siyah kıyafet denince ilk akla gelen parçalar gömlek, pantolon ve kazaktır. Bu konuda en merak edilen soru, siyah gömlek nasıl yıkanır? sorusudur. Siyah gömleği yıkarken bunun renginin solmaması için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle siyah gömlek ve diğer kıyafetleri yıkamak için siyahlar için özel olan çamaşır deterjanlarını tercih etmelisiniz. Siyahları yıkamak için normal bir çamaşır deterjanı kullanırsanız en sevdiğiniz siyah kıyafetinizin rengi solabilir. Bunun dışında siyah kıyafetleri başka renklerle bir arada yıkamamak gerekiyor. Aksi halde diğer renkler siyah ile karışarak kıyafetinizde renk değişimine neden olabilir.

Siyah kıyafetleri yıkarken bunların aşınıp renklerinin atmaması için bunları ters çevirerek makineye koymalısınız. Bu şekilde hem kıyafetin düzü sürtünmeden fazla etkilenmeyecek hem de deterjan nedeni ile renk değişimi riski oluşmayacaktır. Siyah kıyafetleri bir arada yıkayın. Bu renk kıyafetleri uzun süre ya da sıcak su ile yıkamak da renklerinin solmasına neden olabilir. Bunu önlemek için siyah kıyafetleri soğuk su ile kısa programda yıkamanız gerekmektedir.

Siyahların renginin solmaması için yukarıda anlattığımız şekilde yıkamanız gerekmektedir. Siyah kıyafetleri yıkarken gösterdiğiniz hassasiyeti bunları kuruturken de göstermelisiniz. Siyah kıyafetleri doğrudan güneşin altında kurutmayın. Aksi halde kıyafeti kurutayım derken renginin solmasına sebep olabilirsiniz. Siyah renkli giysileri gölge ve rüzgar alan yerde kurutarak renginin solmaması için gerekli önlemi alabilirsiniz. Bu tür kıyafetleri ütülerken de bunları tersten ve düşük ısıda ütülemek renklerini korumak açısından faydalı olacaktır. Bu yazımızda verdiğimiz pratik bilgiler sayesinde artık siyah kıyafetlerinizi renginin solmasından korkmadan gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir