Ispanak Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ispanak Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

Ispanak derin dondurucuda nasıl saklanır? bunu öğrenerek siz de börek ya da yemek yapmak için kullanacağınız ıspanakları taze olarak muhafaza edebilirsiniz. Her mevsim elinizin altında ıspanak bulunmasını isterseniz, ihtiyacınız kadar ıspanak alarak bunu bazı işlemlerden geçirdikten sonra derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Daha önde dondurucuda ıspanak muhafaza etmediyseniz bu konuda yanlış bir uygulama yapmamak için derin dondurucuda ıspanak saklama yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Ispanak Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ispanak saklamanın en güvenilir yolu bunu derin dondurucuya koymaktır. Buzdolabına koyulan ıspanaklar birkaç gün içinde sararmaya başlayacağı için daha uzun süre ıspanağı muhafaza etmek için dondurucuya kaldırabilirsiniz. Ispanağı derin dondurucuya çiğ ya da pişmiş olarak kaldırabilirsiniz. Ispanağı çiğ veya pişmiş olarak dondurucuya koymak bunun tazeliğini koruma süresini etkileyecektir. Ispanak dondurucuda kaç ay saklanır? derseniz, bu sürenin çiğ olarak 9 ay, pişmiş olarak ise 2 ay olduğunu söyleyebiliriz.

Çiğ Ispanak Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ispanağı derin dondurucuda çiğ olarak saklamak istiyorsanız ilk olarak bunu çeşmenin altında güzelce yıkamalı hatta sirkeli suyun içinde bekleterek toz, çamur ve ilaç kalıntılarından arındırmalısınız. Yıkadığınız ıspanakları kuruttuktan sonra bunları bütün olarak bırakabilir ya da bıçak ile doğrayabilirsiniz. Bu şekilde ıspanağı dondurucuya kaldırmak için hazırladıktan sonra ister bunları tek kullanımlık porsiyonlar halinde buzdolabı poşetlerine koyarak, ister şoklama yaparak dondurucuya kaldırabilirsiniz. Şoklama yapmayacaksanız ıspanakları poşete koyup bunun içindeki havayı bir pipet yardımı ile ya da elinizle bastırarak aldıktan sonra poşetin ağzını sıkıca kapatıp dondurucuya koyabilirsiniz.

Şoklanmış Ispanak Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ispanakları güzelce yıkayıp, sirkeli suda beklettikten sonra şoklama yapabilirsiniz. Bunun için bir tencerede su kaynatın. Başka bir tencerenin için de soğuk su ve bolca buz koyun. Ocaktaki su kaynadıktan sonra ıspanakları bunun içine alın ve 3 dakika kaynar suda beklettikten sonra bir süzgeç yardımı ile sıcak suyun içinden alarak buzlu suyun içine koyun. 2 dakika da bu şekilde beklettikten sonra ıspanakları suyunu süzmesi için bir süzgece alın. Kuruyan ıspanakları tek kullanımlık porsiyonlara bölerek buzdolabı poşetlerine koyun. Poşetlerin içindeki havayı aldıktan sonra ağızlarını sıkıca kapatarak bunları dondurucuya kaldırın.

Pişmiş Ispanak Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ispanağı pişmiş olarak da derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ıspanakları haşlamak ve tek pişirimlik porsiyonlara ayırmak. Sonrasında bunları buzdolabı poşetine koyun, poşetlerin içindeki havayı aldıktan sonra bunların ağzını sıkıca kapatarak derin dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda merak edenler için dondurucuda ıspanak nasıl saklanır? sorusunun cevabını paylaştık. Siz de ıspanağı taze ve lezzetli bir şekilde dondurucuda muhafaza etmek isterseniz verdiğimiz bu pratik bilgilerden yararlanabilirsiniz. Dondurucuda barbunya saklamak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenmek için daha önceden paylaştığımız barbunya derin dondurucuda nasıl saklanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir