Deriden Saçaklı Kolye Yapımı

Deriden Saçaklı Kolye Yapımı

Deriden saçaklı kolye yapımı sayesinde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel bir kolye yapabilirsiniz. Deri kolyeler şık görünümleri ile her kıyafetle rahatlıkla kullanılmaktadır. Son dönemlerde püsküllü kolyeler popüler olduğu için biz de sizlerle bugün deriden saçaklı kolye yapımını paylaşmak istiyoruz. Elinizde başka çalışmalardan kalan deri parçalar varsa bunları kolye yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Deriden Saçaklı Kolye Yapımı

Evde deri kolye yapmak isterseniz bunun için derinin üzerine herhangi bir figür çizerek bunu kesin. Sonrasında bunun üst tarafına bir delik açarak buradan bir ip ya da zincir geçirin. Bu şekilde kalp, çiçek, yıldız şeklinde çok güzel kolyeler tasarlayabilirsiniz. Daha kolay ve modern bir tasarım yapmak isterseniz aşağıda size anlatacağımız uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte deri
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • İp ya da zincir ( deri kolyeyi takmak için )

Aynı uygulamayı deri yerine süet ya da kadife kumaş ile de yapabilirsiniz.

Deriden Saçaklı Kolye Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce kolyeyi hangi boyutta yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Deriden güzel bir saçaklı kolye yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Bir kalem ile derinin arka tarafına istediğiniz kalınlıkta şerit çizin. Bu şeridin alt tarafını V şeklinde çizmelisiniz.
  • Daha sonra makas yardımı ile bu şeridin üzerine ince kesikler yaparak saçak görünümü verin. Bu kesikleri şeridin tamamına değil sadece yarısına kadar yapın.
  • Sonraki aşamada saçaklar yaptığınız şeridi masanın üzerine koyun. Bunun üst tarafına yapıştırıcı sürün ve zinciri yapışkan sürdüğünüz yerin alt tarafına yerleştirin.
  • Yapışkanlı parçayı diğer parçanın üzerine getirin ve elinizle hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra saçaklı deri kolye yapımı tamamdır. Yapışkan kuruduktan sonra kolyeyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size anlattığımız bu kolay kendin yap uygulaması sayesinde kısa sürede çok güzel bir kolye yapabilirsiniz. Elinizin altında artık deri, süet ya da kadife kumaşlar varsa bunları da kolye yaparak değerlendirmiş olursunuz. Evde bu uygulamayı yapmak isteyenler için aşağıda saçaklı deri kolye yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde takı tasarımı yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız deniz kabuklarından kolye nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Deriden Saçaklı Kolye Yapımı-1
Deriden Saçaklı Kolye Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir