Eski Kot Pantolondan Cepli Pano Yapımı

Eski Kot Pantolondan Cepli Pano Yapımı

Eski kot pantolondan cepli pano yapımı isteyen herkesin evde kolay bir şekilde uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Eski ya da artık üzerinize olmayan kot pantolonlar varsa bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Kot kumaşlar dayanıklı ve güzel görünümlü olduğu için bunlarla çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Eski kot pantolondan cepli pano yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eski Kot Pantolondan Cepli Pano Yapımı

Eski kot pantolondan pano yapmak için pantolonun cepleri de kullanılmaktadır. Kot pantolondan kesilen düz bir parça üzerine bu cepler tutturularak panoya şık bir görünüm verilmekle birlikte bu ceplere kalem ve makas gibi ortalıkta yayıntı yapan küçük eşyalar da oyulabilmektedir. Böyle bir panoyu evin her odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde güzel bir pano yapmak istiyor fakat çizim ve boyama konusundaki yeteneğinize güvenmiyorsanız böyle bir pano yapmayı tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski kot pantolon
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Dikdörtgen şeklinde bir ahşap

Uygulamayı yapmak için evde kullanılmayan düz bir ahşap parçasını kullanabilirsiniz.

Kot Pantolondan Cepli Pano Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise kot pantolondan pano yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ahşabın üzerini kaplamak için kot pantolondan yeterli büyüklükte düz bir parça kesin. Bunun için pantolonun bacak kısmını kesip burayı dikiş yerinden açmanız gerekiyor. Bu şekilde elinizde düz bir kot kumaş olacak.
  • Pantolonun arka ceplerini de makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Sonraki aşamada ahşabın üzerini kot kumaş ile kaplamak gerekiyor. Eğer kumaş buruşuk ise önce bunu güzelce ütüleyin ve daha sonra ahşabın ön tarafına bunu gergin bir şekilde koyun ve dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Ahşabın arkasını çevirin ve kenarlardaki kot parçalarını dikkatlice kıvırarak yapıştırın.
  • Son olarak pantolon ceplerini de kot kumaşın üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Bu güzel panoyu arkasına matkap ile bir delik açarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Aynı uygulamayı keçe ya da başka kumaşlarla da yapabilirsiniz. Bu pratik kendin yap çalışması sayesinde eski kot pantolonlarınızı atmak yerine şık bir dekor ürününe dönüştürebilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız kot pantolondan pano yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Eski Kot Pantolondan Cepli Pano Yapımı-1
Eski Kot Pantolondan Cepli Pano Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir