Cd ile Dekoratif Süs Yapımı

Cd ile dekoratif süs yapımı isteyen herkesin kolaylıkla yapacağı bir kendin yap uygulamasıdır. Hepimizin evinde eski cd’ler bulunmaktadır. Bu cd’leri değerlendirmek için farklı kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Parlak yüzeyleri olan bu malzemelerle çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Nasıl bir tasarım yapacağınız ise elinizdeki cd sayısına, el becerinize ve hayal gücünüze bağlıdır. Elinizde çok sayıda eski cd varsa bunları değerlendirmek için yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Cd ile Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapımı sayesinde birçok artık malzemeyi de değerlendirmek mümkündür. Cd’lerin üzerine yapılan yapıştırma çalışmalarında elinizdeki artık keçe, eva ya da kağıtları kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmalarda malzemeler küçük parçalar halinde kesilerek cd üzerine yapıştırıldığı için en küçük parçalar bile değerlendirilebilir. Bu uygulamada cd’lerin üzerine boyama ya da yapıştırma yapılmıyor. Siz isterseniz uygulama öncesinde bunların üzerini dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan eski cd’ler
  • Cd lere delik açmak için ince uçlu matkap
  • Orta boy ince metal halkalar

Cd ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapılışını anlatmaya başlamadan önce küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Cd’lerin çatlamaması için bunların üzerine deliği ince uçlu bir matkap ile açmalısınız. Aksi halde cd çatlayacağı için bunu kullanma imkanınız olmayabilir. Şimdi gelelim cd ile nasıl dekoratif süs yapılacağına.

  • İlk olarak cd’lerin alt ve üst tarafına matkap ile delikler açın.
  • Sonraki aşamada cd’lerin üzerindeki deliklere halkaları geçirin.
  • Bu şekilde cd’lere metal halkaları geçirerek istediğiniz uzunlukta bir dekoratif süs yapabilirsiniz.
  • Uygulamayı tamamladıktan sonra bunu bir çivi ya da metal askıya geçirerek kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde tek ya da birkaç parça halinde çok güzel dekoratif süs yapabilirsiniz. Böyle şık bir dekor ürünü evinizin salon ya da oturma odasına farklı bir hava katabilir. Siz de evde bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız cd ile dekoratif süs yapımı hakkındaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz.

Cd ile Dekoratif Süs Yapımı-1
Cd ile Dekoratif Süs Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir