Tuvalet Kağıdı Rulosu Deyip Geçmeyin

Tuvalet kağıdı rulosu deyip geçmeyin. El becerisi ve hayal gücü birleştiğinde evdeki birçok atık madde farklı şekilde değerlendirilmektedir. Bu tür kendin yap çalışmaları sayesinde cam bir kavanoz mumluğa, plastik bir şişe güzel bir takı kutusuna, tuvalet kağıdı rulosu ise güzel bir çiçeğe dönüşmektedir. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bu yazımızda sizlerle tuvalet kağıdı rulosu ile dekoratif süs yapabileceğiniz 2 kolay kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Evinizin salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz şık dekoratif süsler yapmak isterseniz bu örnek uygulamalardan ilham alabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Dekoratif Süs Yapımı

Her evde kullanılan tuvalet kağıtları bittiğinde bunlardan geriye karton rulolar kalmaktadır. Bu rulolar şekil ve yapı olarak dekoratif süs yapımına son derece uygundur. Tuvalet kağıdı ruloları boyanarak ya da orijinal halleri ile kullanarak çok şık dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bu ruloları makas ile kesip farklı şekillerde birbirine yapıştırarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Daha önceden evde bu tür kendin yap uygulamaları denemediyseniz işe kolay çalışmalarla başlamalısınız.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs

Evde tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapmak oldukça kolaydır. Elinizde çok sayıda tuvalet kağıdı rulosu varsa bunlardan yapacağınız halka süs aynı zamanda iç mekanda kapı perdesi işlevi de görebilir. İlk olarak tuvalet kağıdı rulolarını bir makas yardımı ile 2 ya da 3 parmak genişliğinde halkalar şeklinde kesin. Elinizde artık kumaş ya da kağıt parçaları varsa bunlarla tuvalet kağıdı rulolarının üzerini kaplayın. Eğer bu malzemelerden yoksa karton ruloları istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Bu şekilde yeterli sayıda halka hazırladıktan sonra bunları ince bir kurdele ya da ip yardımı ile birbirine bağlayarak aşağıdaki gibi şık bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu uygulamanın yapılışı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çiçekli Duvar Süsü

Tuvalet kağıdı rulolarının evde birikerek dağınıklık oluşturmasını istemiyorsanız bunları bir an önce değerlendirmelisiniz. 2 tane tuvalet kağıdı rulosu, makas, yapıştırıcı ve simli eva kullanarak aşağıdaki gibi güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Evde tuvalet kağıdı rulosu ile çiçekli duvar süsü yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile çiçekli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

"<yoastmark

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir