Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı
Kendin Yap

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı

Kağıt tabak ve simli eva ile duvar süsü yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için bunu hem büyükler hem de çocuklar rahatlıkla yapabilirler. Günümüzde birçok artık malzeme dekoratif ürün yapımına kullanılarak değerlendirilmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz kağıt tabaktan dekoratif süs yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnek olarak aklınızda bulunsun. Tek kullanımlık kağıt tabak ve biraz eva ile harika bir duvar süsü yapmak isterseniz çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı

Küçük çocuğunuz varsa evde onun el işi çalışmalarından kalan eva, keçe, fon kartonu ya da el işi kağıdı gibi artık malzemeler bulunabilir. Eğer bunlar küçükse bir işe yaramazlar diyerek atmayı düşünüyor olabilirsiniz. İşte bugün size önereceğimiz kendin yap çalışması bu tür durumlar için oldukça ideal. Bu keyifli uygulamayı çocuğunuzla yaparak birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Beraber yaptığınız dekoratif süsü odasının duvarına asmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane düz ya da kenarları desenli kağıt tabak
  • Farklı renklerde simli eva kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kürdan

İsterseniz uygulamanın yapımında simli yerine düz eva da kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise hemen uygulamanın yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İşe ilk olarak evaları makas ile kesmekle başlayın. Bunlar kağıt tabağın üzerine yapıştırılacak arada boşluk kalmaması için parçaları farklı boyutlarda üçgenler şeklinde kesmelisiniz.
  • Tabağın üzerini kaplayacak kadar parça hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada eva parçalarının arkasına yapışkan sürerek bunları tek tek kağıt tabağa yapıştırın.
  • Bunu yaparken arada boşluklar kalacaktır. Eva parçalarını kürdan ile ittirerek düzgünce yerleşmelerini sağlayıp aradaki boşlukları kapatabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıt tabaktan dekoratif süs yapımı tamamdır. Bunun üst tarafına sivri bir cisim ile delik açıp buradan ince bir kurdele yada ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. İsterseniz eva ile kalp, çiçek ve yıldız gibi figürler yaparak da farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe, fon kartonu ya da el işi kağıdı kullanarak da yapmanız mümkün. Evde bu tür çalışmalar yapmak hoşunuza gidiyorsa daha önceden paylaştığımız külahtan duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamanın Sonunda siz de aşağıdaki örnek çalışmadaki gibi güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz.

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı-1
Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: