Simli Eva ile Emoji Yapımı

Simli Eva ile Emoji Yapımı

Simli eva ile emoji yapımı evde kolay bir kendin yap çalışması yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Sosyal medyada sıkça kullandığımız emojiler keçe ve eva ile yapılan tasarımlarda da tercih edilmektedir. Yuvarlak bir zemin üzerine gülen, ağlayan ya da farklı duyguları simgeleyen ifadeler oluşturularak yapılan bu emojiler sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz kolay uygulamayı çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Evde simli eva ile emoji yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Simli Eva ile Emoji Yapımı

Evde emoji yapımı için kullanacağınız malzemeler yapacağınız tasarıma göre farklılık gösterebilir. Emojiyi magnet olarak kullanacaksanız metal ya da plastik malzemelere ihtiyacınız olabilir. Yapacağınız emojiyi dekoratif süs olarak değerlendirmeyi düşünüyorsanız o zaman keçe, eva, fon kartonu ya da renkli A4 kağıdı gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sarı ve kırmızı renkte simli eva
  • İstediğiniz büyüklükte yuvarlak bir nesne ( emoji çizmek için )
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Simli Eva ile Emoji Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak emojinin paçalarını hazırlamakla işe başlamalısınız. Yuvarlak nesneyi sarı evanın üzerine yerleştirin. Etrafından kalem ile geçerek yuvarlağı izin. Daha sonra bunu makas ile kesin.
  • Sonraki aşamada kırmızı evaya 3 tane küçük kalp çizin ve bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu aşamada isterseniz emojiye kalp yerine göz yaşı ya da farklı ifadeler oluşturacak parçalarda yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra sıra geldi bunları birleştirmeye.
  • Kalplerden ikisinin arka tarafına yapıştırıcı sürün ve bunları sarı evanın üzerine göz olarak yapıştırın.
  • Diğer kırmızı kalbi de aşağıya ağız olarak yapıştırarak simli eva ile emoji yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay el işi çalışması sayesinde çocuk odasında kullanabileceğiniz sevimli dekoratif süsler yapabilirsiniz. Farklı boyutlarda emojiler yapıp bunları br kartona yapıştırarak güzel bir pano da tasarlayabilirsiniz. Aynı çalışmayı keçe ve fon kartonu ile de yapmanız mümkün. Evde bu kolay uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız simli eva ile emoji yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir. Bu tarz kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız çubuklu emoji yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Simli Eva ile Emoji Yapımı-1
Simli Eva ile Emoji Yapımı-1
Simli Eva ile Emoji Yapımı-2
Simli Eva ile Emoji Yapımı-2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir