Kağıt Tabaktan Balerinli Duvar Süsü Yapımı

Kağıt Tabaktan Balerinli Duvar Süsü Yapımı

Kağıt tabaktan balerinli duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Evde eva tasarım yapıyorsanız ya da okul çağında çocuğunuz varsa elinizde artık eva parçaları olabilir. Bunları değerlendirmek isterseniz siz de bizim yaptığımız gibi kağıt tabaktan balerinli duvar süsü yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşaması hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Balerinli Duvar Süsü Yapımı

Evde kağıt tabaktan balerinli duvar süsü yapmak oldukça kolaydır. Bir tane kağıt tabak ve eva kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Yapacağınız balerinli duvar süsünü çocuk odası için dekorunda da kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva yerine fon kartonu, el işi kağıdı ya da keçe ile de yapmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt tabak
  • Balerin kalıbı
  • Kalem
  • Birkaç farklı renkte eva
  • Makas Yapıştırıcı

Yapılacak olan balerin kağıt tabağın içine yapıştırılacağı için boyutu biraz küçük olmalıdır.

Kağıt Tabaktan Balerinli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Balerinli duvar süsü yapmak için evanın üzerine uygun boyutta bir balerin çizmeniz gerekiyor. Bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız bizim yaptığımız gibi balerin kalıbı kullanabilirsiniz. İhtiyacı olanlar için aşağıda balerin kalıpları paylaşıyoruz. Bunlardan istediğinizin çıktısını alarak kalıp olarak kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise kağıt tabaktan balerinli duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine balerin çizin ve bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. ( Balerin çizmek için isterseniz yukarıda bahsettiğimiz gibi hazır kalıp kullanabilirsiniz. )
  • Yaptığınız balerin figürünü kağıt tabağın kenarına yapışkan ile tutturun.
  • Diğer evalardan ince çubuklar halinde parçalar kesin ve bunları kağıt tabağa kar tanesi şeklinde yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıt tabaktan balerinli duvar süsü yapımı tamamdır. Kağıt tabağın üst tarafına açacağınız bir delikten ince bir kurdele ya da ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

İsterseniz kağıt tabağın içine balerin yerine başka bir figür de yapabilirsiniz. Erkek çocuklar için araba figürü de kullanılabilir. Tasarımda kullanacağınız malzeme ve figürlerin seçimini size bırakıyoruz. Evde kağıt tabaktan duvar süsü yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Kağıt tabakla yapılan kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız kağıt tabaktan kedi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Balerin Kalıbı
Balerin Kalıbı
Balerin Kalıbı-1
Balerin Kalıbı-1
Kağıt Tabaktan Balerinli Duvar Süsü Yapımı-1
Kağıt Tabaktan Balerinli Duvar Süsü Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir