Kadehten Mumluk Yapımı

Kadehten Mumluk Yapımı

Kadehten mumluk yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde bunu rahatlıkla yapabilir. Farklı boyut ve şekillerdeki mumluklar hem salon ve oturma odasının dekorasyonunda hem de masa süslemesinde kullanılır. Özel bir yemek daveti verildiği zaman hazırlanan yemek masasının şıklığını tamamlamak için kullanılabilecek en ideal süsleme malzemelerinden birisi de mumluktur. Bugün sizlerle yemek masanızın şıklığını tamamlayacak kolay bir uygulama olan kadehten mumluk yapımından bahsetmek istiyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kadehten Mumluk Yapımı

Kadehten mumluk yapımı için tek ihtiyacınız olan şey cam bir kadeh ve mum. Bu mum beyaz ya da renkli bir mum olabileceği gibi tealight mum da olabilir. Bunların dışında yapay çiçek ve kurdele gibi malzemeler de kadehten mumluk yapmak için kullanılabilir. Cam bir kadehi ters çevirip bunun üst taraftaki yuvarlak yerine mum koyarak kolay bir şekilde mumluk yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken hayal gücünüzü devreye sokarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Kadehten mumluk nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız aşağıda paylaşacağımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Kadehten Mumluk Nasıl Yapılır?

Elinizde plastik ya da kumaştan yapay çiçek varsa bunu kadehten mumluk yapmak için kullanabilirsiniz. Kadehten mumluk yapmak için yapay çiçeği masanın istediğiniz yerine koyun ve bunun üzerine cam kadehi ters çevirerek kapatın. En üste de mumu yerleştirin. Uygulamanın sonunda aşağıdaki gibi şık bir mumluğa sahip olabilirsiniz.

Kadehten Mumluk Yapımı-1
Kadehten Mumluk Yapımı-1

Elinizde hasır ip varsa kadehin sap kısmına ve mumun alt tarafına bu ipten sarabilirsiniz. Kadehin ağız kısmına uygun büyüklükte kapak şeklinde bir parça, biraz da deniz kumu ve deniz kabuğu temin edebilirseniz aşağıdaki gibi harika bir mumluk yapabilirsiniz.

Kadehten Mumluk Yapımı-2
Kadehten Mumluk Yapımı-2

Elinizde küçük boyutta doğal taşlar varsa bunları cam bir kadehe oyun. Sonrasında kadehi su ile doldurun ve suyun üzerine tealight mumu yerleştirin. Bu şekilde içinde suda yüzen bir mum olan dikkat çekici bir mumluk tasarlayabilirsiniz. Evinizde romantik anlar geçirmek istediğiniz zamanlarda da kolaylıkla böyle bir mumluk yapmanız mümkün.

Kadehten Mumluk Yapımı-3
Kadehten Mumluk Yapımı-3

Şık bir kadehten mumluk yapmak isterseniz beyaz bir mumu parlak taşlarla süsleyebilirsiniz. Cam bir kadehi ters çevirip mumum altına ve kadehin iç tarafına gerçek ya da yapay çiçeklerle zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için elinizde inci görünümlü boncuklar varsa bunları da kullanmanız mümkün.

Kadehten Mumluk Yapımı-4
Kadehten Mumluk Yapımı-4

3 tane cam kadeh, 3 tane yapay çiçek ve parlak taşlar kullanarak aşağıdaki gibi şık görünümü ile dikkat çeken bir kadehten mumluk takımı oluşturabilirsiniz.

Kadehten Mumluk Yapımı-5
Kadehten Mumluk Yapımı-5

Bu yazımızda denemek isteyenler için evde kadehten mumluk yapımı hakkında fikir verebilecek kendin yap çalışmalarından örnekler paylaştık. Siz de özel günlerde yemek masası süslemesinde kullanmak ya da salonunuzun şık görünümünü tamamlamak için bu çalışmaların benzerlerini yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir