Keçeden Üçgen Perde Yapımı

Keçeden Üçgen Perde Yapımı

Keçeden üçgen perde yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde pek çok kişi evde keçe tasarım ile uğraşmaktadır. Siz de evde hobi ya da kazanç amaçlı keçe çalışmaları yapıyorsanız bahsedeceğimiz uygulama ilginizi çekebilir. Keçe ile yapacağınız perdeyi salon ya da oturma odanızın camında kullanabileceğiniz gibi kapı perdesi olarak da kullanmanız mümkün. Keçeden üçgen perde yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Keçeden Üçgen Perde Yapımı

Evde keçe perde yapımı kolay bir çalışmadır. Sizin tek yapmanız gereken tasarım konusunda karar vermek. Keçeden üçgen, kare, yuvarlak ya da başka şekillerde parçalar keserek zevkinize uygun bir tasarım yapmanız mümkün. Evde keçe tasarım yapmaya yeni başladıysanız yuvarlak ya da üçgen parçalarla kolay bir şekilde perde yapabilirsiniz. Üçgen perde yapmak için istediğiniz boyutta üçgen parçalar kullanabilirsiniz. Bu sayede elinizde başka çalışmalardan artan keçe parçalar varsa onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçeler
  • Makas
  • Dikiş makinesi

Keçeden Üçgen Perde Nasıl Yapılır?

Perde yapımında kullanacağınız üçgen parçaları kolay bir şekilde hazırlamak isterseniz kare şeklinde bir kalıp kullanabilirsiniz. İlk olarak keçeleri kare şeklinde kesip daha sonra bunları çapraz olarak ortadan ikiye keserek kolay bir şekilde üçgen parçalar yapmanız mümkün. Bu açıklamanın ardından keçeden üçgen perde yapımını anlatmaya geçebiliriz.

  • İlk olarak keçeden üçgen parçalar kesin. Bu parçaların hepsi aynı ya da farklı boyutlarda olabilir. Yeterli sayıda üçgen parça hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada bu üçgen parçaları dikiş makinesi ile birbirine dikerek istediğiniz uzunlukta şeritler hazırlayın.
  • Yapmış olduğunuz bu şeritlerin yukarı taraflarına bunları asmak için ipten halka yapabilirsiniz.
  • Son olarak keçeden üçgen perdeyi istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz keçeden yaptığınız dekoratif perdeyi ahşap ya da plastik bir çubuğa geçirerek de kullanabilirsiniz. Keçe perde yapmak için üçgen yerine başka geometrik şekillerde kullanabilirsiniz. Tasarım konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda keçeden dekoratif perde yapımı hakkında görseller paylaşıyoruz. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız keçeden kelebekli sarkaç süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Üçgen Perde Yapımı-1
Keçeden Üçgen Perde Yapımı-1
Keçeden Üçgen Perde Yapımı-2
Keçeden Üçgen Perde Yapımı-2
Keçeden Üçgen Perde Yapımı-3
Keçeden Üçgen Perde Yapımı-3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir