Kürdandan Yıldız Yapımı

Kürdandan Yıldız Yapımı

Kürdandan yıldız yapımı evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Hobi çubuğu, kürdan ve çöp şiş gibi ahşap çubuklar dekoratif süs yapımına sıkça kullanılmaktadır. Bu tür malzemelerle kar tanesi ve yıldız gibi süslemeler yapılmaktadır. Ahşap olan bu süsleri evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabileceğiniz gibi yıl başı ağacı süslemesinde de kullanmanız mümkün. Kapı ve duvar süsü yapımında da bu tür süsler kullanılabilir. Bu yazımızda sizlerle kürdandan yıldız yapımını paylaşmak istiyoruz. Evde bu kolay çalışmayı yaparak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kürdandan Yıldız Yapımı

Evde yıldızlı dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için en uygun malzemelerden birisi kürdandır. Kürdanları bant ile uçlarından birbirine tutturarak kolay bir şekilde yıldız yapabilirsiniz. Evde özel bir kutlama yapacağınız zaman yılız şeklinde süslemelere ihtiyaç duyarsanız bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Kürdandan yıldız yapımı için gerekli malzemelerin listesi ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane kürdan
  • Kürdanları birbirine yapıştırmak için bant
  • Makas

Şık bir tasarım olması için kürdanları yapıştırmak için desenli bant kullanabilirsiniz.

Kürdandan Yıldız Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak kürdanlardan iki tanesinin ucalarını birleştirin ve diğer uçlarını açtırın. Birleşik olan uçları desenli bant ile yapıştırarak birbirine tutturun. Bu şekilde 2 tane parça yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada kürdanları birleştirdiğiniz parçalardan birisini masanın üzerine yerleştirin. Diğer parçayı bunun üzerine getirerek sivri uçlarını birleştirin. Bu ek yerini de bant ile güzelce tutturun.
  • Kalan son kürdanın uçlarını da diğer kürdanların boşta kalan uçları ile birleştirip buraları da desenli bant ile tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kürdandan yıldız yapımı tamadır. Bu güzel dekoratif süsü ince bir kurdele ya da ip yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kürdan ile istediğiniz sayıda yıldız yapabilirsiniz. Daha büyük bir ahşap yıldız yapmak isterseniz uygulamanın yapımında çöp şiş kullanabilirsiniz. Şık bir süs yapmak isterseniz uygulama öncesinde kürdanları istediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kürdandan yıldız yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde bu tür kolay kendin yap çalışmaları uygulamaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız cd ile dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kürdandan Yıldız Yapımı-1
Kürdandan Yıldız Yapımı-1
Kürdandan Yıldız Yapımı-2
Kürdandan Yıldız Yapımı-2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir