Antep Fıstığı Kabuğundan Çiçek Yapımı

Antep Fıstığı Kabuğundan Çiçek Yapımı

Antep fıstığı kabuğundan çiçek yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği keyifli bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde bir çok atık malzeme farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Cam ve plastik şişeler, dondurma çubuğu, tuvalet kağıdı rulosu ve eski cd’ler bu malzemeler arasında en sık kullanılanlarıdır. Bunun yanı sıra son dönemlerde çerez kabukları kullanılarak da dikkat çekici dekor ürünleri yapılmaktadır. Ceviz ve antep fıstığı kabuğu dekoratif ürün yapımına uygun malzemeler arasındadır. Evinizde antep fıstığı varsa bunları kullandıktan sonra kabuklarını atmayarak, bunlardan çok güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Siz de evde kolay bir şekilde dekoratif çiçek yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Antep Fıstığı Kabuğundan Çiçek Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cd
  • Antep fıstığı kabuğu
  • Silikon tabancası
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça

Antep Fıstığı Kabuğundan Nasıl Çiçek Yapılır?

Evde dekoratif çiçek yapmak için kolay bir uygulama arıyorsanız bu çalışma tam size göre. Bu uygulama sayesinde elinizdeki eski cd’leri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Antep fıstığı kabuğundan çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak cd’yi güzelce silerek temizleyin. Antep fıstığı kabuklarının içinde kalıntılar varsa bunları da çıkarın.
  • Sonrasında cd’yi yazılı tarafı size bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin.
  • Cd’nin ortasından başlayarak kabukları silikon tabancası yardımı ile dikkatli bir şekilde yapıştırın. Bunu yaparken ortadaki kabukları iç içe, dışa doğru olanları ise hafif açık kalacak şekilde yapıştırmalısınız.
  • Bu şekilde cd’nin üzerini kapladıktan sonra istediğiniz renkte bir akrilik boya ile çiçeği boyayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz çiçeğin daha parlak görünmesi için üzerine vernik sürebilirsiniz.

Antep fıstığı kabukları ve cd kullanarak yapacağınız bu çiçek evinizin salonu için güzel bir dekor ürünü olabilir. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz çiçeği yaptıktan sonra bunu metalik renklerde ya da simli boya ile boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde çok kabuk varsa bu şekilde rengarenk çiçekler yaparak bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Siz de evde bu güzel çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız, antep fıstığı kabuğundan çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız kürdandan yıldız yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Antep Fıstığı Kabuğundan Çiçek Yapımı-1
Antep Fıstığı Kabuğundan Çiçek Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir