Kağıt Kek Kalıbından Dekoratif Süs Yapımı

Kağıt Kek Kalıbından Dekoratif Süs Yapımı

Kağıt kek kalıbından dekoratif süs yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir el işi çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Özel günlerde yapılan ev süslemelerinde çoğunlukla kağıt süsler kullanılmaktadır. Bu süsleri dışardan almak yerine evde kendinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kağıt kek kalıbından dekoratif süs yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Kek Kalıbından Dekoratif Süs Yapımı

Kek yaptığınız kağıt kalıpları dekoratif süs yapımında da kullanabilirsiniz. Bu kalıplara şekil vermek çok kolay olduğu için uygulamayı yapmak sizin için keyifli olacaktır. Kağıt kek kalıbından süs yapmak için tek ihtiyacınız olan şey, renkli kek kalıpları ve biraz da ip. Bunun dışında evde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları da kek kalıbından süs yaparken kullanabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli kağıt kek kalıbı
  • İğne ve iplik
  • Aralara süsleme yapmak için boncuk ya da pipet
  • Makas

Kağıt Kek Kalıbından Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmak için aynı ya da farklı boyutlarda kağıt kek kalıpları kullanabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri hayal gücünüzle birleştirerek ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz.

  • İlk olarak ipten istediğiniz uzunlukta bir parça kesin. İpe iğneyi geçirdikten sonra kek kalıplarının ortasından iğneyi batırarak bunları tek tek ipe sıralayın.
  • Kağıt kek kalıplarını tek tek ya da birkaç tanesini bir arada ipe geçirebilirsiniz. Eğer büyük ve küçük kağıt kalıpları bir arada kullanıyorsanız o zaman bunları iç içe geçirerek çok güzel şekiller oluşturabilirsiniz.
  • Kağıt kek kalıplarını ipe geçirirken aralara boncuklar takarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.
  • Bu şekilde istediğiniz uzunlukta bir süs yapabilirsiniz. İsterseniz bir kaç tane şerit yapıp bunları farklı yerlere asarak süsleme yapabileceğiniz gibi tek parça halinde uzun bir süs de tasarlayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Bu şekilde ipe geçirmekte zorlanıyorsanız kağıt kak kalıplarını ortadan ikiye katladıktan sonra ipe yapıştırabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde özel günlerde evinizin dekorunu rengarenk kağıt süslerle daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Evde kağıttan dekoratif süs yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Kağıt Kek Kalıbından Dekoratif Süs Yapımı-1
Kağıt Kek Kalıbından Dekoratif Süs Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir