Bebekler için Bulgurlu Sebze Çorbası
Genel,  Pratikhanem

Bebekler için Bulgurlu Sebze Çorbası

Bulgurlu sebze çorbası, 7. aydan itibaren bebeğiniz için yapabileceğiniz lezzetli ve dorurucu bir çorbadır. Sebzelerle bulgurun enfes karışımı bebeğinizin sağlıklı gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bebeklerde ek gıdaya geçişte çoğu anne onların karnını doyurabilmek ya da onları oyalamak amacıyla çikolata, kek, cips, kraker gibi sağlıksız gıdalardan vermektedir. Abur cubur tarzı bu gıdalarla erken yaşta tanışan çocuklar sağlıksız beslenmekte ve henüz bebekken bile yanlış beslenme nedeniyle obeziteyle tanışmaktalar. Doğduğu andan itibaren, özellikle de ek gıdaya geçiş döneminde bebeklerinizi organik meyve ve sebzelerle beslemeye başlamanız onların sağlığına yapabileceğiniz en güzel yatırımdır. Bebekler için bulgurlu sebze çorbası, bebeğinizin karnını doyurup rahat sindirebileceği ve tadını beğeneceği bir çorbadır. Denemek isteyenler için tarifi veriyoruz.

Bebekler için Bulgurlu Sebze Çorbası

Bulgurlu Sebze Çorbası Malzemeleri

  • Yarım domates
  • Yarım kabak
  • Yarım patates
  • 2 yemek kaşığı bulgur
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Bulgurlu Sebze Çorbası Yapımı

Bulguru güzelce ayıklayıp yıkayın ve suyunu süzdürün. Küçük bir tencereye bulgur, domates, kabak ve patatesi alın ve üzerini biraz geçecek kadar su ilave ederek tenceredeki malzemeler yumuşayıncaya kadar kaynatın. Sonrasında ocağın altını kapatın ve çorbanın malzemelerini tel süzgeçten geçirerek iyice ezilmelerini sağlayın. Üzerine belirtilen miktarda zeytinyağını ilave edip güzelce karıştırdıktan sonra bulgurlu sebze çorbası hazırdır. Biraz ılımasını bekledikten sonra bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bebekler için bulgurlu sebze çorbası tarifi sizlerinde görmüş olduğu gibi evinizin mutfağında bulunan malzemelerle yapılan son derece ekonomik bir gıda olması bakımından da avantajlıdır. Öğlen ve akşam yemeklerinde çocuğunuzu bu güzel çorbayla besleyip onun daha mutlu ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir