Kağıt Tabaktan Boncuklu Duvar Süsü Yapımı

Kağıt Tabaktan Boncuklu Duvar Süsü Yapımı

Kağıt tabaktan boncuklu duvar süsü yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğundan ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Günümüzde el yapımı dekoratif süs kullanımı oldukça yaygındır. Elde yapılan bu tür dekor ürünleri ucuz malzemelerle yapılması ve şık görünümü nedeni ile oldukça avantajlıdır. Her evin mutfağında bulunan kağıt tabağın nasıl duvar süsüne dönüşeceğini merak ediyorsanız yazımızın devamında bunu öğrenebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Boncuklu Duvar Süsü Yapımı

Evde kağıt tabaktan duvar süsü yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes bu çalışmayı rahatlıkla yapabilir. Elinizde başka çalışmalardan artan ip ve boncuk gibi malzemeler varsa bunları kağıt tabaktan duvar süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Eğer elinizde farklı renklerde artık eva parçaları varsa bunları değerlendirmek için daha önceden paylaştığımız kağıt tabaktan balerinli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane kağıt tabak
 • Falçata ya da bıçak ( kağıt tabağın ortasını kesmek için )
 • Sivri bir nesne ( kağıt tabağa delik açmak için )
 • İstediğiniz renkte ip
 • Boncuk
 • Kağıt tabağı boyamak isterseniz dilediğiniz renkte guaj boya kullanabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Boncuklu Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Kağıt tabaktan boncuklu duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • Uygulamayı yapmak için ilk olarak kağıt tabağı halka haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için bir kalem yardımı ile orta kısmına büyük bir daire çizin. Daha sonra bu çizginin üzerinden falçata ya da makas ile geçerek ortasını dikkatli bir şekilde çıkarın.
 • Uygulamanın yapımında kullanacağınız kağıt tabak düz beyaz renkte ise bu aşamada istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz.
 • Sonraki aşamada sivri bir nesne yardımı ile kağıt tabağın kenarına aralarında biraz boşluk bırakarak delikler açın.
 • İpten uzun bir parça kesin ve buna boncukları geçirin.
 • Son olarak ipi kağıt tabağa açtığınız deliklerden geçirin ve daha sonra ipi arkadan görünmeyecek şekilde düğümleyerek ucunu makas ile kesin.
 • İpten 3 tane aynı ya da farklı uzunlukta parça kesin. Bu ip parçalarına boncuk geçirin. Sonrasında bu boncuklu ip şeritlerini kağıt tabağın alt tarafına açacağınız deliklerden geçirerek düğümleyin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra kağıt tabaktan boncuklu duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına bir delik açıp buradan ip geçirerek duvar süsünü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Böyle bir dekoratif ürünü evinizin tüm odalarında kullanmanız mümkün. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yün ip kullanılmış. Siz isterseniz farklı yapıda ipler ya da ince bir kurdele de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda kağıt tabaktan boncuklu duvar süsü yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Kağıt Tabaktan Boncuklu Duvar Süsü Yapımı-1
Kağıt Tabaktan Boncuklu Duvar Süsü Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir