Yoğurt Kabından Palyaço Yapımı

Yoğurt Kabından Palyaço Yapımı

Yoğurt kabından palyaço yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Küçük çocuğunuz varsa büyük ihtimalle evde boş minik yoğurt kaplarından vardır. Küçük çocukların severek tükettiği meyveli yoğurtların renkli kapları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu kaplar kendinden renkli olduğu için bunları boyamakla hiç uğraşmadan üzerlerine gerekli süslemeleri yaparak çocuğunuz için sevimli oyuncaklar ya da evinizde kullanabileceğiniz dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz yoğurt kabından palyaço yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Yoğurt Kabından Palyaço Yapımı

Evde meyveli yoğurt kabından palyaço yapmak oldukça kolaydır. Boş meyveli yoğurt kabı varsa uygun renkte eva alarak hemen bu eğlenceli çalışmayı yapabilirsiniz. Rengarenk kıyafeti ve sevimli görünümü ile palyaço çocuğunuz için güzel bir oyuncak olabilir. İsterseniz yoğurt kabı ile yapacağınız palyaçonun içine küçük şekerlemeler koyarak çocuğunuz hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak onun hayal gücünün ve el becerisinin gelişimine katkıda da bulunabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve yapım aşaması hakkındaki detaylar aşağıda verilmiştir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane meyveli yoğurt kabı
  • Farklı renklerde eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımı için her renkte eva kullanılabilir. Yüz ve eller için ten rengi ya da pembe eva kullanırsanız ortaya daha hoş bir tasarım çıkacaktır. Elinizde meyveli yoğurt kabı yoksa bu uygulamayı yapmak için küçük puding kaplarından da kullanabilirsiniz.

Yoğurt Kabından Palyaço Nasıl Yapılır?

Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa palyaço yapmak için bunları da kullanabilirsiniz. Bu şekilde eva almanıza da gerek kalmayacaktır. Malzemeler hazır ise palyaço yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak ten rengi ya da pembe evaya kurşun kalem ile palyaçonun başını ve kollarını çizerek bunları makas ile kesin.
  • Sonrasında istediğiniz renkte eva kullanarak ayakları, saç ve şapkayı yapın. Gözleri yapmak için isterseniz siyah boya kullanabilir ya da oyuncak göz yapıştırabilirsiniz.
  • Tüm parçaları hazırladıktan sonra bunları yapışkan yardımı ile yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Aynı uygulamayı isterseniz eva yerine fon kartonu ile de yapmanız mümkün. Bu yöntemi uygulayarak meyveli yoğurt kapları ile hayvan figürleri de yapılabilir. Evde oyuncak palyaço yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Yoğurt Kabından Palyaço Yapımı-1
Yoğurt Kabından Palyaço Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir