Nar Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Nar Dondurucuda Nasıl Saklanır

Nar dondurucuda nasıl saklanır? diye merak edenler için sorunun cevabını bu yazımızda paylaşıyoruz. Sevilen bir meyve olan nar sade olarak tüketilebildiği gibi başta aşure olmak üzere çeşitli tatlıların süslemesinde de kullanılmaktadır. Tüm meyvelerde olduğu gibi nar da mevsiminde daha taze ve ucuz olmaktadır. Bu dönemde alacağınız narları uygun koşullarda derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Daha önceden derin dondurucuda nar saklamadıysanız bunun için uygulayabileceğiniz en güvenilir yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Nar Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Nar derin dondurucuda saklanabilen bir meyvedir fakat meyvenin içindeki su oranı fazla olduğu için zaman zaman bazı sorunlar yaşanmaktadır. Nar derin dondurucuda saklandığında suyunu çekip küçülmekte hatta sadece çekirdekleri bile kalabilmektedir. Bu nedenle narın dondurucuda uzun süre güvenli bir şekilde saklanamayacağını belirtmekte fayda var. İmkanınız varsa narı derin dondurucuda saklamak yerine hasır bir sepetin içine koyarak, güneş görmeyen serin bir ortamda muhafaza edebilirsiniz. Böyle bir imkanı olmayanlar da narı dondurucuda saklayabilirler.

İhtiyacınız kadar nar aldıktan sonra bunların içini çıkarmanız gerekiyor. Narı  kolay bir şekilde soyup tanelerini çıkarmak isterseniz bunun için daha önceden paylaştığımız nar nasıl soyulur yazımıza göz atabilirsiniz. Nar tanelerini güzelce çıkardıktan sonra bunları tek kullanımlık porsiyonlara ayırın. Sonrasında bu narları buzdolabı poşetlerine ya da soğuğa dayanıklı saklama kaplarının içine koyun.

Nar Dondurucuda Kaç Ay Saklanır?

Daha önceden derin dondurucuda nar saklamayanlar, nar dondurucuda kaç ay saklanır? diye merak edebilirler. Uygun bir kap ya da poşet kullanılarak derin dondurucuda muhafaza edilen narlar yaklaşık 3 ay kadar taze bir şekilde muhafaza edilebilir. Derin dondurucuya koyacağınız narları kullanacağınız zaman bunları 6 saat öncesinden dondurucudan çıkararak buzdolabının soğutucu ya da buz çözücü kısmında bekletmeniz gerekiyor. Narları bu şekilde bekleterek buzunu çözdürdükten sonra istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda derin dondurucuda nar nasıl saklanır? sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Verdiğimiz bu pratik bilgilerden faydalanarak siz de bu meyveyi 3 ay boyunca güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Narın derin dondurucuda taze olarak kalabilmesi için mevsiminde ve kaliteli nar seçmek gerektiğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir