Ele Yapışan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Ele Yapışan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar

Ele yapışan japon yapıştırıcısı nasıl çıkar? sorusunun cevabını öğrenerek böyle bir sorunla karşılaştığınızda panik yapmadan sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Japon yapıştırıcısı kuvvetli bir yapışkan çeşidi olduğu için sıkça kullanılmaktadır. Bazen yapıştırıcı kazara elimize bulaşabilir. Böyle bir durumda bir an önce yapıştırıcıyı çıkarmak için harekete geçmeliyiz. Aksi halde kuruyan japon yapıştırıcısını çıkarmak zorlaşacaktır. Ele yapışan japon yapıştırıcısını çıkarmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ele Yapışan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısını çıkarma yöntemleri denince çoğumuzun aklına yapışkanı kazıyarak çıkarmak gelebilir. Ne yazık ki bu yöntem etkili olmayacağı gibi canınızın yanmasına ve cildin zarar görmesine neden olabilir. Japon yapıştırıcısı çabuk sertleşen bir özeliğe sahip olduğu için bunu sert bir nesne ile çıkartmaya çalışmak yanlıştır. Ele yapışan japon yapıştırıcısını çıkarmak için ilk önce bunu yumuşatmak gerekmektedir. Bunun için bir kabın içine ılık su doldurun ve yapışkanın bulaştığı bölgeyi suyun içine sokun. Ilık suyun yapışkanı yumuşatması için bir süre bekledikten sonra sert olmayan bir cisim ile hafifçe kazımayı deneyin. Bunu yaptığınız halde yapıştırıcı çıkmıyorsa o zaman japon yapıştırıcını aseton ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Bayanların tırnaklarındaki ojeyi çıkarmak için kullandıkları aseton güçlü bir çözücüdür. Bu özelliği ile japon yapıştırıcısının da çözülmesini sağlayabilir. Elinizin japon yapıştırıcısı bulaşan yerine birkaç damla aseton damlatın. Daha sonra bu bölgeyi hafifçe ovalayın ve yavaş bir şekilde yapışkanı çekerek çıkarın. Bu uygulamayı yaparken cildinize zarar vermemek için yapıştırıcıyı yavaşça çekmelisiniz. Uygulama sonunda elinizi sabunlu su ile yıkayarak asetonu temizlemeyi unutmayın.

Bazen japon yapıştırıcısı göz ve dudak gibi vücudun hassas bölgelerine bulaşabilir. Böyle bir durumda akla, göze bulaşan japon yapıştırıcısı nasıl çıkarılır? sorusu gelebilir. Böyle bir kaza yaşanması halinde evde yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Ağız ve göz hassas bölgeler olduğu için acilen bir cilt uzmanına gitmelisiniz.

Bu yazımızda merak edenler için japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar? sorusunun cevabını paylaştık. Elinize japon yapıştırıcısı bulaştığında hemen bir kaba ılık su ve sabun karışımı hazırlayarak bölgeyi bu suda bekletin. Bu şekilde yapışkan yumuşayacağı için hafifçe ovaladığınızda çıkacaktır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir