Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır

Rüzgar gülü nasıl yapılır? başlığı altında sizlerle kağıt, keçe ve eva gibi malzemelerle rüzgar gülü yapabileceğiniz kendin yap çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Rüzgar gülü çocuklar için oyuncak olmasının yanı sıra birçok dekoratif ürün ve süsleme yapımında da kullanılmaktadır. Rüzgar gülü yapımında kullanılan malzemeye ve bunun boyutuna göre kullanım alanı değişebilir. Keçe ile broş şeklinde bir rüzgar gülü yapılabilir. Eva kullanarak yapılan rüzgar gülü resim çerçevesi süslemesinde kullanılabilir. Kağıt ile yapılan rüzgar gülü hediye paketi için güzel bir süs işlevi görebilir. Bu konuda tek yapmanız gereken hangi malzeme ile rüzgar gülü yapacağınıza karar vermek ve  buna göre aşağıda paylaşacağımız kendin yap çalışmalarından birisini uygulamak.

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Rüzgar gülü yapımında hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın ilk olarak bunu kare şeklinde kesmek gerekir. Sonrasında bu karenin 4 kenarına makas ile kesikler yapılır ve bu kesiklerin aynı tarafları içe doğru kıvrılarak ortada birleştirilir. Ortadaki bu bağlantı yerine herhangi bir süs aksesuarı yapıştırılarak sağlamlaştırılırken aynı zamanda tasarım daha şık bir hale getirilir. Evde başka çalışmalardan kalan el işi kağıdı, fon kartonu, renkli kağıt, eva ya da keçe varsa bunları rüzgar gülü yaparak değerlendirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan rüzgar gülü yapımı hakkındaki örnek çalışmaları paylaşalım.

Keçeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Evde keçe kullanarak güzel bir rüzgar gülü yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; istediğiniz renkte keçe, makas, iğne, iplik ve küçük bir boncuktur. İlk olarak keçe kumaşı makas yardımı ile kare şeklinde kesmekle işe başlayın. Sonrasında makas ile aşağıda gördüğünüz gibi köşelere kesikler yapın. ( Bu kesikleri yaparken ortada biraz pay bırakmanız gerekiyor. ) Bir sonraki adımda yaptığınız kesiklerin aynı köşelerini içe doğru kıvırın ve bunları tam ortada birleştirin. Bu ek yerin iğne ve iplik ile dikerken küçük bir boncuk takarak hoş bir süsleme yapabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra keçeden rüzgar gülü yapımı tamamdır. Bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız keçeden rüzgar gülü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Kağıttan rüzgar gülü yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; düz ya da desenli bir kağıt, makas, yapıştırıcı, ortaya yapıştırmak için küçük bir boncuk ve 1 tane ahşap çubuk. İlk önce kağıdı kare şeklinde kesin. Bunun köşelerine makasla kesikler yapın. Bu kesiklerin aynı kenarlarını ortaya doğru kıvırın. Buraya küçük bir boncuk yapıştırarak rüzgar gülü yapımını tamamlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz rüzgar gülün ahşap bir çubuğa geçirerek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için daha önceden paylaştığımız kağıttan rüzgar gülü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıttan Rüzgar Gülü Yapımı-1
Kağıttan Rüzgar Gülü Yapımı-1

Evadan Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Eva ile rüzgar gülü yapmak için kırtasiyeden istediğiniz renkte düz ya da simli eva almakla işe başlamalısınız. Bunun dışında 1 tane hobi çubuğu, makas, yapıştırıcı ve 1 tane de düğme gerekmektedir. Evde dondurma çubuğu varsa hobi çubuğu yerine bunu da kullanabilirsiniz. Guaj boyanız varsa dondurma çubuğunu eva ile aynı ya da farklı renkte boyayarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Evadan rüzgar gülü yapımı sırasında da diğer uygulamalarda olduğu gibi ilk olarak malzemeyi kare şeklinde kesmelisiniz. Daha sonra bunun köşelerine makas ile kesikler yapmalı ve bu kesiklerin aynı taraflarını içe doğru kıvırarak ortada birleştirmelisiniz. Ortadaki bu bağlantı yerine küçük bir düğme ya da parlak bir taş yapıştırarak rüzgar gülü yapımını tamamlayabilirsiniz. Bu çalışma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız eva ile rüzgar gülü nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız kolay kendin yap çalışmaları sayesinde artık evde kağıt, karton, eva ve keçe ile çok güzel dekoratif süsleri zorlanmadan yapabilirsiniz.

Eva ile Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır-1
Eva ile Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir