Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır?

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır

Sabundan giysi dolabı kokusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrendiğinizde giysi dolabı ve evinizin daha güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Giysi dolabını ne kadar havalandırsak da içinde oluşan kokuyu önleyemeyebiliriz. Bu tür durumlarda en iyi çözüm giysi dolabının içine güzel koku veren bir kese koymaktır. Lavanta ya da başka güzel kokular içeren keseler bu konuda çok işinize yarayabilir. Bu tür keseleri evde kolaylıkla yapmanız mümkün. Lavanta ya da buna benzer kokular ağır geliyorsa kokusunu beğendiğiniz bir sabunu da bu iş için kullanabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır?

Lavanta kesesi evlerin güzel kokması için uygulanan en eski yöntemlerden birisidir. Doğal kokulardan hoşlananlar oda parfümü yerine bu tür keseleri kullanmayı tercih ederler. Daha hafif kokulardan hoşlananlarda evde sabun kesesi yapımı sayesinde isteklerini karşılayabilirler. Evde sabun kesesi yapmak için dikiş dikmeyi bilmenize de gerek yok. Kesenin yapımında herkesin rahatlıkla yapabileceği çok kolay bir yöntem uygulanıyor. Sabundan giysi dolabı kokusu yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kokusunu sevdiğiniz bir sabun
 • Rende
 • Bir parça tül
 • Makas
 • İnce bir kurdele

Sabunun kokusunun daha iyi hissedilmesi için uygulamanın yapımında geniş delikleri olan tüllerden kullanabilirsiniz.

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı

Sabun ve diğer malzemeler hazır ise hemen uygulamayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

 • İlk önce makas yardımı ile tülden istediğiniz büyüklükte parçalar kesmekle işe başlayın.
 • Sabunu bir kabın içine rendeleyin. Bunu yaparken sabun parçalarının tülden çıkmaması için rendenin kalın olan yerini kullanmanız gerekiyor.
 • İhtiyacınız kadar tül hazırladıktan sonra sıra keseyi yapmaya geldi.
 • Kare şeklinde kestiğiniz tülü masanın üzerine yerleştirin. Bunun ortasına biraz rendelenmiş sabun koyun.
 • Kurdeleden uzun bir parçayı makas ile kesin.
 • Daha sonra tülün kenarlarını yukarı doğru kaldırın ve güzel bir fiyonk yaparak uygulamayı tamamlayın.

Bu pratik kendin yap çalışması sayesinde evde kısa sürede istediğiniz sayıda sabun kesesi yapabilirsiniz. Tülden yapacağınız sabun keselerini sadece giysi dolabında değil evinizin diğer odalarında da kullanabilirsiniz. Keseyi kurdele yardımı ile istediğiniz yere asarak evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz kendi yapmış olduğunuz sabun keselerini sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlere kolaylık olması için aşağıda, sabun kesesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır-1
Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir