Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı

Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı

Hobi çubuklarıyla kalemlik yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Son dönemlerde hobi çubukları kullanılarak yapılan tasarımlar oldukça dikkat çekicidir. Düz ya da renkli hobi çubukları ile çok güzel dekoratif ürünler yapmak mümkündür. Çocuğunuzun ya da sizin çalışma masanız için kalemliğe ihtiyacınız varsa hobi çubuklarından güzel bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı

Evde kolay kalemlik yapımı denince aklımıza birçok farklı uygulama gelmektedir. Günümüzde cam kavanoz, teneke kutu ya da tuvalet kağıdı rulosu kullanılarak çok güzel kalemlikler yapılmaktadır. Evde atılmayı bekleyen böyle malzemeler varsa bunları kalemlik yaparak değerlendirebilirsiniz. Cam, teneke ya a karton yüzeyler eva ya da keçe gibi malzemeler ile kaplanabilir ya da boyanabilir. Sizlerle paylaşacağımız çalışmada ise kaplama yapmak için hobi çubukları kullanılmış. Evde biriktirdiğiniz dondurma çubukları varsa bunları kullanarak, ekstra masraf yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane teneke konserve kutusu ya da tuvalet kağıdı rulosu
  • Hobi çubukları
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için ince kurdele parçası
  • Hobi çubuklarını boyamak isterseniz guaj ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kalemliği yapmak iin aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Renkli bir tasarım yapmak isterseniz öncelikle hobi çubuklarını boyamakla işe başlamanız gerekiyor. Bunun için istediğiniz renkte guaj ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra teneke kutuyu kaplamaya başlayabilirsiniz. Bunun için hobi çubuklarını silikon tabancası yardımı ile tek tek teneke kutunun üzerine yapıştırmalısınız.
  • Teneke kutunun üzerini tamamen çubuklarla kapladıktan sonra kurdele ile küçük bir fiyonk yaparak kalemliği bununla süsleyebilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede çok güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı yapmak için alacağınız hobi çubuklarını renkli olanlardan tercih edebilirsiniz. Böylece bunları boyamakla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Evde hobi çubuklarından kalemlik yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Bu tarz kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, dondurma çubuğundan çam ağacı süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı-1
Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir