Abiye Modelleri

Abiye Modelleri

Abiye modelleri, bayanların düğün, nişan, kına gecesi ve özel davetlerde giydikleri kıyafetlerdir. Tek ya da iki parçadan oluşan abiye elbiselerin yanı sıra tulum şeklinde kıyafetler de mevcuttur. Abiye elbise modelleri denince çoğunluğun tercihi elbiselerden yana olmaktadır. Biz de bu tercihi göz önünde bulundurarak yazımızda abiye elbise modelleri hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Abiye elbise modelleri ve abiye seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Yakın bir zamanda özel bir davete katılacaksanız elbise almadan önce yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

Abiye Modelleri

Abiye modelleri denince çoğumuzun aklına uzun elbiseler gelse de günümüzde kısa abiye modelleri de oldukça yaygınlaşmış durumda. Özellikle mezuniyet baloları için genç bayanların tercihi dar ya da bol kısa abiye modellerinden yana olmaktadır. Modellerdeki çeşitlilik bu konuda seçim yapmayı biraz zorlaştırsa da, bayanların kendilerine yakışacak kıyafetleri bulması bakımından oldukça avantajlıdır. Elbise alacağınız zaman bunun şıklığı kadar üzerinizde nasıl durduğunu da dikkate almalısınız. Aksi halde çok şık bir elbise bile istediğiniz şıklığı yakalamanız mümkün olmayacaktır.

Abiye Modelleri-1
Abiye Modelleri-1

Abiye elbiselerde şifon, ipek, kadife, tül ve güpür kumaş kullanımı oldukça yaygındır. Gösterişli kıyafetlerden hoşlanan bayanlar parlak kumaşlı ya da parlak taş işlemeli abiye modellerine yönelebilirler. Bu tarz kıyafetler gece için uygundur. Gündüz gideceğiniz bir davette ise biraz daha sade modelleri seçmeniz gerekmektedir.

Abiye Modelleri-2
Abiye Modelleri-2

Uzun abiye modelleri kısa boylu bayanlar için oldukça idealdir. Uzun bir abiyenin altına giyilen topuklu ayakkabılar sayesinde boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Böyle bir durumda elbisenin ayakkabıyı örtemeye yetecek uzunlukta olması gerekmektedir. Uzun elbiselerde şıklığı yakalamak için güpürlü ya da taşlı tasarımlara yönelebilirsiniz.

Abiye Modelleri-3
Abiye Modelleri-3

Uzun abiye denince aklınıza basit tasarımlar gelmesin. Straplez ya da derin yırtmaçlı uzun abiye modelleri ile şıklıkta zirve yapabilirsiniz. Straplez abiye ile rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız üzerine tül bir aksesuar alabilirsiniz. İsterseniz straplez yerine tek kollu uzun elbise modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Abiye Modelleri-4
Abiye Modelleri-4

Abiye alırken bunu giyeceğiniz ortamı da göz önünde bulundurmalısınız. Davet kapalı ortamda olacaksa sizi bunaltmayacak bir kıyafet seçerek gece boyunca rahat edebilirsiniz. Açık havada verilen bir davete katılacaksanız kıyafetinizin mevsim şartlarına uygun bir kumaştan tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Kışın kadife kumaştan tasarlanmış abiye elbiseler şık görünmenizi sağlarken, üşümenizi önlemeye de yardımcı olur. Yaz aylarında ise daha ince kumaşlardan tasarlanan kıyafetlerle sıcaktan bunalmadan rahat edebilirsiniz.

Abiye Modelleri-5
Abiye Modelleri-5

Omuzlarınızın güzelliğini ön plana çıkarmak isterseniz straplez kesim modeller ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Elbisedeki küçük ve zarif işlemeler de dikkatleri bu bölgeye çekecek detaylar olarak işinize yarayabilir.

Abiye Modelleri-6
Abiye Modelleri-6

Transparan abiyeler ise vücuduna güvenen cesur bayanların favorisidir. Bu tarz elbise modellerinde vücudun göğüs, bel ya da bacak bölümünde şeffaf tül kullanılır. Böyle bir elbise giyeceğiniz zaman vücut yapınızı göz önünde bulundurarak en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Abiye Modelleri-7
Abiye Modelleri-7

Abiye elbiselerde kullanılan kumaş ya da tül detaylar sayesinde basit modellere hareketlilik getirilmektedir. Bu tür elbiselerde boncuk ya da tül gibi detaylardan hoşlanmıyorsanız bu tarz modellere yönelebilirsiniz.

Abiye Modelleri-8
Abiye Modelleri-8

Günümüzde her renk abiye elbise bulmak mümkündür. Önemli olan seçeceğiniz elbisenin renginin modaya uygun olması kadar sizin ten renginizle de uyumlu olmasıdır. Ten renginizle uyumlu olmayan bir elbise ile şık görünmek isterken rüküş olabilirsiniz.

Abiye Modelleri-9
Abiye Modelleri-9

Modern tasarımlardan hoşlanıyorsanız önü kısa, arkası uzun abiye tasarımlar tam size göre. Bu tarz elbise modelleri genelde tek kollu ya da straplez olmaktadır. İsterseniz üzerine uygun bir tül aksesuar da alabilirsiniz.

Abiye Modelleri-10
Abiye Modelleri-10

Üst tarafı taşlı ya da işlemeli altı bol abiyelerle bir kuğu gibi zarif ve şık olabilirsiniz. Hele bu elbise straplez ise güzelliğiniz ve zarafetinizle tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Abiye Modelleri-11
Abiye Modelleri-11

Genç bayanların mezuniyet elbiseleri de genelde abiye modellerinden olmaktadır. Özel bir mezuniyet balosuna katılacaksanız kabarık etekli elbise modellerinin yanı sıra kısa ya da asimetrik kesim abiye modelleri de tercih edebilirsiniz.

Abiye Modelleri-12
Abiye Modelleri-12

İnce bir beliniz varsa bunu ortaya çıkarmak için belden kemerli veya dar elbise modelleri tercih edebilirsiniz. İnce bir vücudunuz varsa bu avantajı kullanarak straplez kesim, önü kısa arkası uzun elbise modellerini rahatlıkla giyebilirsiniz.

Abiye Modelleri-13
Abiye Modelleri-13

Abiye seçiminde kendi zevkinizi ve vücut yapınızı ön planda tutarsanız hem şık olur hem de katılacağınız davette rahat edebilirsiniz. Başkasında görüp de beğendiğiniz bir elbise sizin vücudunuza uygun değilse aynı şıklıkta durmayabilir. Bu detayı da kıyafet seçiminde mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Abiye Modelleri-14
Abiye Modelleri-14

Son olarak abiye elbise seçimi kadar altına giyeceğiniz ayakkabının da önemli olduğunu unutmayın. Elbise ve ayakkabı uyumu şıklığınızı tamamlamak açısından çok önemlidir. Aynı şekilde takı ve çanta seçimini de abiye kıyafetinize uygun şekilde yapmalısınız. Bu yazımızda abiye modelleri hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaştık. Yazımızı sonlandırmadan önce küçük bir uyarı yapmak istiyoruz. Elbise alacağınız zaman bunu mutlaka deneyin. Elbisenin ölçüsü vücudunuza uygun olsa da üzerinizde nasıl durduğunu gördükten sonra en doğru kararı verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir