Fon Kartonu ile Kalpli Zincir Süs Yapımı

Fon Kartonu ile Kalpli Zincir Süs Yapımı

Fon kartonu ile kalpli zincir süs yapımı sayesinde özel günlerde evinizin dekorunda farklılık oluşturabilirsiniz. Doğum günü ve yıl başı gibi özel günlerde evde kutlama yapacak olanlar, ortamı güzelleştirmek için farklı süslemeler yaparlar. Rengarenk kağıt ya da kartonların yanı sıra parlak süsler, mum ve balonlarla da çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Siz de evde kutlama yapacaksanız bunun için dışarıda hazır süs almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz, fon kartonu ile kalpli zincir süs yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Fon Kartonu ile Kalpli Zincir Süs Yapımı

Özel günlerde ev süslemesi yapmak için en pratik yöntem zincir süs yapmaktır. Yuvarlak bir şekilde kesilen kağıt ya da kartonlar birbirine eklenerek istenen uzunlukta rengarenk zincir süsler yapılabilir. Aynı uygulamayı yuvarlak parçalar yerine kalp şekli vereceğiniz kartonlarla da yapabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında fon kartonundan kalp yapmak zor bir uygulama gibi görünse de doğru teknik kullanıldığında oldukça kolaydır. Evde başka çalışmalardan artan karton ya da kağıtlar varsa bunları kullanarak rengarenk bir zincir süs yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Cetvel
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Zımba

Fon Kartonu ile Kalpli Zincir Süs Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kalpli zincir süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kartondan kalp yapmak için 1 parmak kalınlığında kağıt ya da karton şerit gerekiyor. Bu şeridin uzunluğunu yapacağınız kalbe göre ayarlayabilirsiniz.
  • Cetvel yardımı ile fon kartonuna 1 parmak genişliğinde şerit çizin ve bunu makas ile dikkatlice kesin.
  • Bu şeritlerden 2 tanesinin alt tarafını zımbalayarak birleştirin. Açıkta kalan uçlarını da içe doğru kıvırdıktan sonra zımbalayın.
  • İlk karton kalbi yaptıktan sonra diğer kalbin üst taraflarını içe kıvırdığınızda bunun alt tarafını da ortaya alarak o şekilde zımbalayın.
  • Bu yöntemi uygulayarak istediğiniz uzunlukta kalpli zincir süs yaptıktan sonra bunu dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Kalpli zincir süs yapımı için aynı renk fon kartonu kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı renklerde kartonlar kullanarak daha hoş bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, fon kartonundan kalpli zincir süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde kumaş ile güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kumaştan çam ağacı süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Fon Kartonu ile Kalpli Zincir Süs Yapımı-1
Fon Kartonu ile Kalpli Zincir Süs Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir