Plastik Kaşıklardan Nasıl Çiçek Yapılır?

Plastik Kaşıklardan Nasıl Çiçek Yapılır

Plastik kaşıklardan nasıl çiçek yapılır? bunu öğrenerek evde çok güzel yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Günümüzde birçok bayan evde yapay çiçek tasarımı ile uğraşmaktadır. Yapay çiçek yapımında keçe, eva, karton, krapon kağıdı gibi pek çok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada çiçek yapmak için plastik kaşıklar kullanılmış. Biraz boya biraz da el becerisi ile salon ya da oturma odanızda kullanmak için çok güzel dekoratif çiçekler yapabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Nasıl Çiçek Yapılır?

Çoğumuzun mutfağında bulunan plastik kaşıklar kolay boyandığı ve yapıştırılabildiği için bunlarla çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, plastik kaşıklardan mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu çalışmanın bir benzerini yaparak yapay çiçek de tasarlayabilirsiniz. Dışarıdan yapma çiçek almak yerine kendi yaptığınız bir ürünü kullanmak sizin için daha zevkli olabilir. Evde plastik kaşıklardan çiçek yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane plastik kaşık
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça
  • Çiçeğin ortası için sarı keçe ya da eva
  • Yapraklar için yeşil bant ve ince tel
  • Silikon tabancası

Çiçeklerin daha parlak görünmesi için isterseniz vernik de kullanabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Çiçek Yapımı

Plastik kaşıklarla çiçek yapmak için bunların sapını kesmeden kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde plastiği kesmekle uğraşmadan hemen uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak plastik kaşıkların iç ve dış taraflarını istediğiniz renkte akrilik boya ile güzelce boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kururken siz de çiçeğin ortasını yapmak için telden bir parça kesin ve teli yeşil bant ile kaplayın. Buna sarı keçe ile yaptığınız tohum şeklindeki parçayı yapıştırarak tutturun.
  • Sonraki aşamada boyadığınız plastik kaşıkları telin etrafına iç içe gelecek şekilde sıralayın. Bunu yaparken kaşıkları arka tarafları dışa bakacak şekilde yerleştirmelisiniz.
  • Plastik kaşıkları bu şekilde birbirine yapıştırdıktan sonra yapay çiçek yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede istediğiniz renkte çok güzel bir çiçek yapabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane aynı ya da farklı renkte çiçek yaparak bunları buket haline getirebilirsiniz. Plastik kaşıkları boyamadan orijinal halleri ile kullanarak beyaz çiçekler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Şık görünen dekoratif çiçekler yapmak isterseniz plastik kaşıkları altın ya da gümüş renginde boyayabilirsiniz. İsterseniz daha parlak görünmeleri için vernik de sürebilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, plastik kaşıklardan çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Plastik Kaşıklardan Nasıl Çiçek Yapılır-1
Plastik Kaşıklardan Nasıl Çiçek Yapılır-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir