Pet Bardaktan Hayvan Figürü Yapımı

Pet Bardaktan Hayvan Figürü Yapımı

Pet bardaktan hayvan figürü yapımı okul öncesi etkinliklerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Çocukların karton ile kolay bir şekilde hayvan figürü yapmaları için tuvalet kağıdı rulosu, kağıt tabak ve pet bardak gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler sayesinde kartona şekil vermekle uğraşmadan kolay bir şekilde istediğiniz hayvan figürünü yapmanız mümkün. Bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı çocukların keyif alarak yapacaklarını düşünüyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Bardaktan Hayvan Figürü Yapımı

Pet bardak kullanarak kedi, köpek, tavşan, kuzu, civciv, kurbağa gibi birçok hayvan yapılabilir. Uygulamanın yapımında kullanılan pet bardaklar hayvanın gövdesini oluşturmaktadır. Bu nedenle yapılacak olan hayvan figürüne uygun renkte pet bardaklar kullanılmalıdır. Düz beyaz bardaklar kullanılacaksa bular boya ile renklendirilebilir ya da eva ile istenen renkte kaplanabilir. Evde çocuğunuzla birlikte pet bardaktan civciv ya da başka bir hayvan figürü yapmak isterseniz uygulama hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet bardak
  • Yapacağınız hayvan figürüne uygun renklerde eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Oyuncak göz

Pet Bardaktan Hayvan Figürü Nasıl Yapılır?

Pet bardaktan civciv yapmak isterseniz bunun için sarı renkte bir pet bardak, sarı ve turuncu renkte eva, oyuncak göz, yapıştırıcı ve makasa ihtiyacınız olacaktır. Sarı evaya 2 tane kanat çizin ve bunu makasla kesin. Turuncu evaya da civcive gaga olarak küçük bir üçgen çizin. Bir de turuncu evaya bardağın ağzını kaplayacak büyüklükte bir daire çizin. Bu parçaları da  makas ile kestikten sonra hepsini yerlerine yapıştırarak sevimli bir civciv yapabilirsiniz.

Pet bardaktan tavşan yapmak için pembe ve beyaz eva ile kulakları yapın. Pembe eva ile küçük bir de burun yaptıktan sonra tüm parçaları yerlerine yapışkan ile tutturarak tavşan yapımını tamamlayabilirsiniz.

Pet bardak ile kurbağa ya da kaplumbağa yapmak için de açık ve koyu renkli evalarla uygun parçaları hazırladıktan sonra bunları yerlerine yapıştırmanız gerekiyor. Sevimli bir koyun yapmak için de beyaz pet bardağa siyah keçeli kalem ile küçük spiral şekilleri çizmeli ve siyah eva ile de koyunun başını yapmalısınız.

Pet bardaktan hayvan figürü yapmak için eva yerine keçe ya da fon kartonu da kullanabilirsiniz. Malzeme konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde çocuğunuzla birlikte pet bardaktan hayvan figürü yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz. Okul öncesi çocukların kağıt tabak ile yapabilecekleri kolay bir el işi çalışması incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, kağıt tabaktan kardan adam yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Bardaktan Hayvan Figürü Yapımı-1
Pet Bardaktan Hayvan Figürü Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir