Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Keçeden resim çerçevesi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Keçe resim çerçeveleri şık görünümleri ile dikkat çeken tasarımlardır. Bu güzel çerçeveler aynı zamanda dekoratif süs işlevi de görmektedir. Sizin de keçe resim çerçevesine ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ben yapamam diye düşünmeyin çünkü keçe çerçeve yapımı herkesin uygulayabileceği kolay bir çalışmadır. Önemli olan hangi malzemeleri kullanacağınızı bilmek ve yapabileceğiniz bir tasarım seçmek. Bu yazımızda vereceğimiz bilgilerden faydalanarak siz de evde çok güzel keçe çerçeveler yapabilirsiniz.

Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Evde keçeden resim çerçevesi yapmak için istediğiniz renkte bir keçe seçmekle işe başlamalısınız. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde her renkte keçe bulabilirsiniz. Süslemeler için farklı renkte birkaç tane daha keçe alabilirsiniz. Bunun dışında iz sabunu, makas ve silikon yapıştırıcıya da ihtiyacınız olacak. Yaptığınız çerçeveyi daha şık bir hale getirmek için boncuk ya da parlak taşlar da kullanabilirsiniz.

Keçeden Resim Çerçevesi Yapımı

Keçeden resim çerçevesi yapmaya başlamadan önce nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz. Çerçeveyi kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olarak yapabilirsiniz. Buna karar verdikten sonra keçenin üzerine iz sabunu ile çerçeveyi çizerek makas ile kesin. Çerçeveyi yaptıktan sonra bunun içinin oyulması gerekiyor. Bunu kolay bir şekilde yapabilmek için çerçeveyi ikiye katlayın ve kenarlardan pay bırakarak ortasını makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın. Katı açtıktan sonra çerçevenin içinin oyulduğunu göreceksiniz. İlk parça ile aynı boyutta bir parça daha yapın fakat bunun içini oymadan olduğu gibi bırakın. Bu parça da çerçevenin arkası olacak.

Keçe Resim Çerçevesi Nasıl Süslenir?

Keçe resim çerçevesini yaptıktan sonra bunun daha güzel görünmesi için süsleme yapabilirsiniz. Nasıl bir süsleme yapacağınız sizin zevkinize bağlı. İsterseniz çerçeveden farklı renklerde küçük figürler yaparak bunları çerçevenin kenarına silikon tabancası yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Bunun için çiçek, kalp, yıldız gibi küçük kalıplar kullanabilirsiniz.

Çerçevenin süslemelerini boncuk, pul ya da küçük taşlarla yaparak daha şık tasarımlara da imza atabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Son olarak çerçevenin içine resmi yerleştirerek kenarlarını yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Evde keçe resim çerçevesi yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görsellerden ilham alabilirsiniz.

Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-1
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-1
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-2
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-2
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-3
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-3
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-4
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-4
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-5
Keçeden Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır-5

Bu yazımızda sizlerle keçeden resim çerçevesi yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Verdiğimiz bilgilerden faydalanarak siz de evde keçe ile çok güzel çerçeveler yapabilirsiniz. Aynı boyda birkaç tane keçe çerçeve yapıp bunları birbirine dikerek bunları güzel bir süsü olarak da kullanabilirsiniz. Keçe ile güzel bir dekoratif perde yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden yapraklı perde yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: