Şampuan Kullanmadan Saçlar Nasıl Temizlenir
Güzellik,  Nedir

Şampuan Kullanmadan Saçlar Nasıl Temizlenir?

Şampuan kullanmadan saçlar nasıl temizlenir? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Şampuan, saç temizlemek için kullanılan ve çoğunluğu kimyasal içeren ürünlerdir. Bu saç ürünlerin saçları temizlerken bir yandan da zarar verdiğini biliyoruz. Saçlarınızı temizlerken aynı zamanda sağlıklı kalmalarını da isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz, şampuan kullanmadan saç temizleme yöntemini uygulayabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şampuan Kullanmadan Saçlar Nasıl Temizlenir?

No Poo adı ile bilinen yöntem sayesinde şampuan ve saç kremi kullanmadan saçlarınızı yollar yollarla temizleyebilirsiniz. Bu yöntemi daha önceden duymamış olanlar, No Poo nedir? diye merak edebilirler. No poo şampuan yerine su, İngiliz karbonatı ve elma sirkesi kullanarak saçların temizlenmesi için yapılan bir uygulamadır. Bu malzemeler her evin mutfağında bulunduğu için ekstra masraf yapmadan saçlarınızı bu doğal yöntemi kullanarak temizleyebilirsiniz.

No Poo Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemi uygulamak için; 2 su bardağı su, 1 yemek kaşığı İngiliz karbonatı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesine ihtiyaç vardır. Su ve İngiliz karbonatı ile şampuan yerine geçecek bir karışım yapılıyor. Bu saça uygulandıktan sonra elma sirkesi ve su ile hazırlanan ve saç kremi yerine geçen bir karışım daha hazırlanarak saça uygulanıyor. Sonrasında saçlar güzelce durulanarak tertemiz oluyor.

Bu uygulamayı denemek isterseniz ilk olarak 1 bardak suyun içinde İngiliz karbonatını eritin. Sonrasında saçlarınızı ıslatarak bu karışımı saç diplerine uygulayın. Saç diplerinin ardından saçlara da bu karışımı uygulayın. Elinize yağ gelmeyene kadar uygulamayı yapmaya devam edin. Bu şekilde saçları şampuan kullanmadan temizledikten sonra 1 bardak su ve elma sirkesini güzelce karıştırın. Hazırladığınız elma sirkesi ve su karışımını önce saç uçlarına ardından saçın tamamına uygulayın. Sonrasında saçlarınızı bol su ile durulayın.

Bu doğal yöntemi uyguladıktan sonra saçlarınızı saç kurutma makinesi yerine doğal bir şekilde kurumaya bırakın. Böylece saçlarınızın yıpranmasını önleyerek uyguladığınız yöntemin faydasını daha iyi görebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle şampuansız saç temizleme yöntemi hakkında bilgiler paylaştık. Bu yöntemi ilk uygulamaya başladığınızda saçlarınızda biraz yıpranma olsa da zamanla bu düzelecek ve saçlarınız daha güzel ve sağlıklı görünecektir. Saçlarınız için doğal ürünlerle saç kremi yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, evde bitkisel saç kremi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir