Hobi Çubuğundan Noel Baba Yapımı

Hobi Çubuğundan Noel Baba Yapımı

Hobi çubuğundan noel baba yapımı hem çocukların hem de büyüklerin keyif alarak yapacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Hobi çubuğu dekoratif süs yapımı için en uygun malzemelerden birisidir. Bu ahşap çubuklar boyanarak, üzerleri desenli bant ile kaplanarak ya da başka süsleme yöntemleri kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da hobi çubuğu ile noel baba yapılıyor. Bu kolay uygulama okul öncesi çocukların da keyif alarak yapacağı bir etkinlik olabilir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Hobi Çubuğundan Noel Baba Yapımı

Hobi çubuğu ile dekoratif süs yapmak oldukça kolaydır. Bu çubukları boyayarak çeşitli hayvan figürleri, minyatür kuklalar ya da noel baba gibi birçok farklı çalışma yapılabilir. Evde yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman böyle sevimli noel baba figürleri kullanarak dekoru güzelleştirebilirsiniz. Çocuklar noel babayı sevdikleri için onların odası için noel baba şeklinde dekoratif süsler yapabilirsiniz. Hobi çubuğundan noel baba yapımı için gerekli olan malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane hobi çubuğu
  • Kırmızı, siyah ve beyaz renkte boya
  • Fırça
  • Küçük bir pamuk parçası
  • Yapıştırıcı

Hobi çubuğunu boyamak için guaj ya da akrilik boya kullanılabilir. Elinizde biriktirdiğiniz dondurma çubukları varsa noel baba yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Hobi Çubuğundan Noel Baba Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeleri temin ettiyseniz hemen hobi çubuğundan noel baba yapımına başlayabilirsiniz. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce masanın üzerine boya bulaşmaması için kağıt sermeyi unutmayın.

  • İlk olarak hobi çubuğunun yarısından biraz daha fazlasını kırmızı renge boyayın. Üst taraftan küçük bir bölümü de kırmızıya boyayın.
  • Arada boyanmadan kalan kısım noel babanın yüzü olacağı için boşluğu ona göre ayarlamalısınız.
  • Sonraki aşamada hobi çubuğunun üst tarafındaki kırmızı yerin uç kısmına beyaz boya ile ince bir şerit çekin. Küçük bir pamuk parçasını elinizde yuvarlayarak top haline getirin ve bunu şapkanın üst tarafına ponpon olarak yapıştırın.
  • Siyah boya ile noel babaya kemer yaptıktan sonra buraya da küçük bir pamuk top yapıp yapıştırın.
  • Son olarak siyah boya ile noel babanın gözlerini yapın. Bir parça pamuğu da sakal olarak yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız noel baba figürünü herhangi bir yere asmak isterseniz üst tarafına küçük bir delik açıp buradan ince bir ip geçirebilirsiniz. İsterseniz ince bir kurdele ile noel babayı asmak için halka yapıp bunu hobi çubuğunun arka tarafına yapıştırabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede güzel bir noel baba yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, hobi çubuğundan noel baba yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Çam ağacı şeklinde süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, dondurma çubuğundan çam ağacı süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hobi Çubuğundan Noel Baba Yapımı-1
Hobi Çubuğundan Noel Baba Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir