Klozetteki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Klozetteki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar

Klozetteki sarı lekeler nasıl çıkar? sorusunun cevabını bilmek etkili bir temizlik için gereklidir. Klozetin temiz olması sağlık açısından çok önemlidir bu nedenle düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Klozeti düzenli olarak temizlemezseniz sonradan oluşan lekeleri çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Klozet temizliği konusunda en çok şikayet edilen nokta bazı kısımlarda oluşan sarı lekelerdir. Sifonun çekilmemesi ya da sürekli akan su nedeni ile zamanla klozetin mermerinde sararma meydana gelebilir. Böyle bir durumda lekenin daha fazla alana yayılmasını önlemek için hemen temizlemek gerekmektedir. Düzenli olarak klozet temizliği yapıldığı zaman mermerin sararması da önlenebilir. Bu yazımızda klozetteki sarı lekeleri çıkarmak için uygulayabileceğiniz pratik bilgiler paylaşıyoruz.

Klozetteki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Klozetteki sarı lekeleri çıkarmak için doğru temizlik malzemelerini ve uygun yöntemi kullanmak oldukça önemlidir. Aksi halde lekeleri temizlemek için uzun süre uğraşsanız bile etkili bir sonuç alamayabilirsiniz. Çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi ağartıcı kimyasallar klozette sarı leke oluşumunu önlediği gibi var olan lekeleri çıkarmaya da yardımcı olur. Yalnız bu iki kimyasalı beraber kullanarak etkili bir temizlik yapabileceğinizi düşünmeyin. Bunları bir arada kullanmanız halinde ortaya zehirli bir gaz çıkacaktır. Bunu soluduğunuzda zehirlenebilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için tuz ruhu ve çamaşır suyunu bir arada kullanmamaya dikkat edin.

Klozetteki sarı lekeleri gidermek için ilk olarak bir miktar çamaşır suyu dökün. Bir süre döktüğünüz temizlik malzemesinin lekeye işlemesi için bekledikten sonra bir fırça yardımı ile güzelce ovun. Çamaşır suyunu döker dökmez ovmaya kalkarsanız lekeleri çıkaramayabilirsiniz.

Klozeti temizlemeye başlamadan önce eldiven ve maske gibi kendinizi koruyucu tedbirleri almayı da unutmayın. Klozeti tuz ruhu ya da çamaşır suyu ile ovaladıktan sonra bol su ile durulayarak temizliği tamamlayabilirsiniz. Eğer bu şekilde sarı lekeleri çıkaramadıysanız ponza taşı ile sarı lekelerin olduğu yerleri ovmanız işe yarayabilir.

Bu yazımızda sizlerle, klozetteki sarı lekeler nasıl giderilir sorusunun cevabı olabilecek yöntemleri paylaştık. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu konuda işinizi zorlaştırmamak için düzenli olarak klozet temizliği yapmalı ve her kullanımdan sonra sifonu çekmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir