Çiçek Kalıpları

Çiçek Kalıpları

Çiçek kalıpları okul öncesi etkinliklerde boyama ve el işi çalışmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra eva ve keçe tasarım yapanlar da çiçek kalıbına ihtiyaç duymaktadır. Birçok farklı çiçek türü bulunduğu için çiçek kalıbı konusunda da zengin bir seçene mevcuttur. Burada önemli olan hem boyutu hem de görünümü ile yapılacak tasarıma uygun olan çiçek kalıbı bulmaktır. Bu yazımızda sizlerle çocukların yapacağı etkinlikler için kullanabileceğiniz basit çiçek kalıplarının yanı sıra evde keçe ve eva tasarım yaparken işe yarayabilecek kalıp örnekleri paylaşıyoruz.

Çiçek Kalıpları

Günümüzde birçok kişi evde çeşitli tasarım çalışları yapmaktadır. Keçe ya da eva ile yapılan çiçekler dekoratif ürün tasarlarken sıkça kullanılmaktadır. İşleme yapan bayanlar da çiçek kalıplarını kullanarak çok güzel çiçek işlemeleri yapabilirler. Okul öncesi çocuklar için boyama sayfası hazırlamak isterseniz basit çiçek kalıplarından istediğinizin çıktısını alarak bunu boyaması için çocuğunuza verebilirsiniz.

Evde yapacağınız dekoratif ürüne çiçek deseni yapmak isterseniz bunun için ilk olarak tasarıma uygun bir çiçek kalıbı seçmeli ve bunun çıktısını almalısınız. Daha sonra bunu karbon kağıt yardımı ile bir kartona çizip, makas ile keserek çiçek kalıbını yapabilirsiniz. Bu kalıp sayesinde eva ya da keçeye istediğiniz sayıda ve aynı boyutta çiçeği kısa sürede yapabilirsiniz. Çiçek kalıplarını yapay çiçek yapmak için de kullanmanız mümkün.

Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz çiçekli bir pano yapmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için aynı ya da farklı çiçek kalıplarının çıktısını alıp, bunları karbon kağıt yardımı ile beyaz bir kağıda veya kartona çıkarabilirsiniz. Bundan sonrasında boya ya da başka malzemeler kullanarak güzel bir çiçekli pano yapabilirsiniz.

Fon kartonu ya da el işi kağıdı ile süsleme yapmak istediğinizde de çiçek kalıpları çok işinize yarayacaktır. Bu kalıpları kullanarak kapı süsü, duvar süsü ve çok güzel sarkaç süsler yapmanız mümkün. Kağıt çiçek yaparken de bu şablonlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Evde yapacağınız birçok hobi çalışmasında işinizi kolaylaştırabilecek çiçek şablonları incelemek isterseniz galerimize göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz şablonu daha yakından incelemek için resmin üzerine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir