Boya ile Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Boya ile Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır

Boya ile kavanoz süslemesi nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek evde cam kavanozdan çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Çoğumuzun mutfağında atılmayı bekleyen cam kavanozlar bulunmaktadır. Bu kavanozlar kumaş ile kaplanarak, boyanarak ya da üzerlerine boncuk, pul, parlak taş gibi aksesuarlar yapıştırılarak süslenebilir. Bizim size bahsedeceğimiz pratik yöntemi sadece kavanozlar için değil her türlü cam şişe süslemesinde de kullanabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Boya ile Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evde boya ile kavanoz süslemek için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarında cam kavanoz ve şişeler düz bir şekilde boyanırken bazılarında da camın üzerine desenler yapılır. Evinizin mutfağında atılmayı bekleyen cam şişe ve kavanozlar varsa bunları süslemek için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam şişe ya da kavanoz
  • Cam boyası ya da akrilik boya
  • Küçük bir kap
  • Fırça
  • Boyayı koymak için büyük bir şırınga
  • Gazete kağıdı

Boya ile Kavanoz Nasıl Süslenir?

Size bahsedeceğimiz uygulama özellikle dar ağızlı şişelerin içini boyamak için büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu yöntem sayesinde her türlü cam nesnenin içini rahatlıkla boyamanız mümkün. Malzemeler hazır ise uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak küçük bir kabın içine bir miktar boya alın ve biraz su ile boyayı açarak fırça yardımı ile açın.
  • Boyayı şırıngaya çekin ve kavanozun içine boşaltın. Sonrasında kavanozu hafifçe çevirerek boyanın camın her yerini kaplamasını sağlayın.
  • Kavanozun içini bu şekilde boyadıktan sonra gazete kağıdını sererek kavanozu ters olarak kağıdın üzerine koyun. Bu şekilde fazlalık boyalar da kağıda akacaktır.
  • Boya tamamen kuruyana kadar bu şekilde beklettikten sonra kavanozu düz olarak çevirebilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu pratik uygulama sayesinde cam şişe ve kavanozların içini kısa sürede kolay bir şekilde boyamanız mümkün. İçini boyayarak süsleme yaptığınız kavanozların içine çiçek koyarak bunları salon ya da oturma odanızda şık bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, boya ile kavanoz süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz.

Boya ile Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım
Boya ile Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir