Keçeden Emojili Çanta Yapımı

Keçeden Emojili Çanta Yapımı

Keçeden emojili çanta yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Son dönemlerde emojiler dekoratif ürün yapımından takı yapımına kadar pek çok çalışmada kullanılmaktadır. Bizim bugün size anlatacağımız uygulamada da emoji keçe bir çanta olarak karımıza çıkıyor. Küçük bir kızınız varsa emoji şeklinde bir çanta onun çok hoşuna gidebilir. Keçeden emojili çanta yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Emojili Çanta Yapımı

Evde keçe çanta yapmak isterseniz bunun için ilk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. İstediğiniz renkte keçeden dikdörtgen ya da yuvarlak 2 parça hazırlayıp bunları birbirine dikerek kolay bir şekilde çanta yapabilirsiniz. Çantanın güzel görünmesi için üzerine boncuk ya da parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz bunu yerine süslemeyi de keçe kullanarak yapmanız mümkün. Evde ilk kez böyle bir çalışma yapacaksanız size bahsedeceğimiz pratik uygulamayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sarı, pembe ve siyah renkte keçe
  • Yapacağınız çantanın boyutuna uygun bir kase
  • Kalem
  • Makas
  • Fermuar
  • Zımba

Keçeden Emojili Çanta Nasıl Yapılır?

İlk olarak kaseyi sarı keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek yuvarlak bir şekil çizin. Bu şekilde 2 tane aynı boyutta yuvarlak parça hazırlayın. Bu parçalardan birisi çantanın önü diğeri de arkası olacak. Bunlardan birisinin tam ortasına fermuarı dikin. Bu parça çantanın arkası olacak. Çantanın ön tarafı için de pembe keçeden 2 tane aynı boyda küçük kalp yapın. Siyah keçe ile de gülen bir ağız hazırlayın. Ağız ve gözleri yerlerine güzelce diktikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Bu aşamada 2 yuvarlak parçayı üst üste koyun ve kenarlardan dikerek birleştirin. Bunu yaparken sap için küçük bir yeri dikmeden bırakın. Siyah keçe ile ince bir şerit yapın ve bunun iki ucunu zımba ile tutturarak çanta sapını yapın. Son olarak boşluk bıraktığınız yere çanta sapını yerleştirin ve burayı da dikerek kapatın. Tüm bu aşamalardan sonra keçeden emojili çanta kullanıma hazırdır.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede emoji şeklinde güzel bir çanta yapabilirsiniz. Bu çantayı küçük kızınıza verebilir ya da siz de makyaj malzemelerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, keçeden emojili çanta yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Keçeden Emojili Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Emojili Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir