Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapılır?

Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapılır

Evde siyah nokta bandı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ciltteki gözeneklerin yağ, kir, toz ve makyaj malzemeleri kalıntıları nedeni ile tıkanması sonucu siyah noktalar oluşmaktadır. Bu siyah noktalara zamanında müdahale edilmezse tıkanan gözenekler nedeni ile ciltte sivilce oluşabilir. Siyah noktalardan kurtulmak için uygulanan maske ve peelinglerin yanı sıra siyah nokta bantları da kullanılmaktadır. Bu bantlar sayesinde ciltteki siyah noktalar daha kolay temizlendiği için günümüzde birçok kişi bu ürünlerden kullanmaktadır. Cildinizdeki siyah noktalardan şikayetçi iseniz ve siyah nokta bandı kullanmak istiyorsanız bunu evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde siyah nokta bandı yapmak için ihtiyacınız olan doğal bakım formüllerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapılır?

Ev yapımı siyah nokta bandı yapmak için yumurta akı, limon suyu, süt, bal ve tarçın gibi malzemeler kullanılmaktadır. İlk olarak malzemeler karıştırılarak sürülebilecek kıvama gelmeleri sağlanır. Sonrasında bu doğal karışım siyah noktaların üzerine uygulanır ve bunun üzerine şerit pamuk veya kağıt havlu yapıştırılır. Bir süre sürülen malzemenin etki etmesi için beklendikten sonra siyah nokta bandı dikkatli bir şekilde çıkarılır. Bu kolay uygulama sayesinde cildin gözeneklerindeki tüm yağ ve kirler temizlenir ve cildiniz rahat nefes alır. Siyah noktalardan kurtulmak için evde doğal bakım uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız siyah nokta bandı tarifleri bu konuda işinize yarayabilir.

Siyah Nokta Bandı Tarifi-1

Evde yumurta akı ve limon suyu ile yapacağınız karışım siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bu pratik yöntemi uygulamak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • Kağıt havlu

Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapılır?

Cam bir kasenin içine yumurta akı ve limon suyunu alarak bunları güzelce karıştırarak çırpın. Kağıt havludan şeritler halinde parçalar kesin ve bunları kasenin içindeki karışıma batırarak siyah noktaların üzerine yapıştırın. Etki etmesi için 20 dakika kadar bekledikten sonra siyah nokta bantlarını çıkarabilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Tarifi-2

Bal ve süt ile kolay bir şekilde hazırlayacağınız karışım da siya noktaları temizlemek konusunda oldukça etkilidir. Bu doğal bakım formülünü denemek isterseniz, malzeme listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 çay kaşığı süt
  • Bant şeklinde pamuk

Siyah Nokta Bandı Yapılışı

Isıya dayanıklı bir kabın içine belirtilen miktarda bal ve süt koyun. Bunları güzelce karıştırdıktan sonra mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürebileceğiniz kadar ılıması için beklettikten sonra siyah noktaların üzerine sürün ve şerit pamuğu da bunların üzerine yapıştırın. Etki etmesi için 20 dakika beklettikten sonra siyah nokta bandını çıkarabilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Tarifi-3

Tarçın ve bal da siyah noktaları yok etmek için işinize yarayabilir. Bu formülden istediğiniz sonucu almak için doğal bal kullanmanız gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • 1 yemek kaşığı toz tarçın
  • Şerit şeklinde pamuk bant

Siyah Nokta Bandı Yapılışı

Cam bir kasenin içinde belirtilen miktarda tarçın ve balı güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu doğal karışımı siyah noktaların üzerine uygulayın ve üzerine şerit pamuğu yapıştırın. Etki etmesi için 5 dakika kadar beklettikten sonra siyah nokta bandını çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda evde siyah nokta bandı yapımı için uygulayabileceğiniz doğal bakım formüllerini paylaştık. Tariflerin yapımında kullanılan ürünlerden herhangi birine alerjiniz varsa kesinlikle uygulamayın. Siyah nokta bandı uyguladıktan sonra cildinizde kuruluk oluşmasını önlemek için her zaman kullandığınız nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz. Cilt beyazlatmak için evde doğal bakım uygulamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cilt beyazlatıcı çilek maskesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir