Avokado Maskesi ve Faydaları

Avokado Maskesi ve Faydaları

Avokado, genel sağlık için olumlu etkisi olan bir besindir. Bu besini tüketerek sağlığınızı koruyabileceğiniz gibi maskesini yaparak cilt sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Kozmetik ürün satışı yapan yerlerden hazır olarak satın alınan maske, krem ya da toniklere göre daha uygun fiyat ile evde avokado maskesi hazırlayabilirsiniz. Cilt tipi ve cildin ihtiyacına göre değişik malzemeler ile karıştırılıp hazırlanan avokado maskesi ve faydaları hakkında detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Avokado Maskesi ve Faydaları

Avokado maskesi, her tip cilde uygun şekilde hazırlanıp kullanılabilir. Haftanın bir ya da iki gününde düzenli olarak bu doğal maskeyi uygulayıp daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Avokado maskesinin genel olarak faydalarını aşağıdaki şekilde sıralamak mümkün…

Avokado Maskesinin Faydaları

  • Avokado maskesi ciltte peeling etkisi yaratarak derinlemesine temizlenmesini sağlar.
  • Kuru ciltlere özel avokado maskesi uygulandığında  daha yumuşak bir cilde sahip olmayı sağlar.
  • Yağlı ciltler için avokado maskesi uygulaması cildin doğal nem dengesini sağlar.
  • Sivilceler için uygulandığında sivilcelerin daha çabuk iyileşmesi ve yeniden ortaya çıkmasını engellemekte etkilidir.
  • Kırışıklığa yatkın ciltlerde uygulandığında kırışıklıkların önlenmesinde etkilidir.
  • Normal ciltler için uygulandığında nemlendirici olarak kullanılabilir.
  • Özellikle yazın etkili olan zararlı güneş ışınlarından cildin en az düzeyde etkilenmesini sağlar.

Avokado maskesinin genel faydalarından kısaca bahsettikten sonra sizlerle örnek bir maske tarifi paylaşmak istiyoruz. Sivilceli ciltler için uygulanması gereken bu maskenin malzemeleri ve uygulanma aşamaları aşağıdaki gibidir.

Sivilceler için Avokado Maskesi Malzemeleri

  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 2 yemek kaşığı avokado

Sivilceler için Avokado Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Sivilceler için avokado maskesi için ilk olarak avokadoyu ortadan ikiye kesin. Çekirdiğini çıkarıp püre kıvamına gelene kadar ezin. Ardından bu püreden 2 yemek kaşığı kadar bir kase içine alın. Üzerine bal ve tarçını ekleyip karıştırın. Macun kıvamına gelen malzemeleri dikkatli bir şekilde cildinize sürü. Yaklaşık 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Sivilceler için avokado maskesi yüz dışında dekolte bölgesine de sürülebilir. Haftada bir ya da haftada iki kere bu maskeyi uygulayarak cildinizin güzelliğini koruyabilirsiniz.

Avokado maskesi faydaları sağlamak için cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaçlarına göre uygun çeşidini bulup uygulamanız gerekir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir