Kurdele ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Kurdele ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Kurdele ile yılbaşı süsü yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Yeni yıl kutlamasını evde yapacağımız zaman ortamı kutlamaya uygun hale getirmek için bazı süslemeler kullanırız. Kağıt, balon ya da farklı malzemelerden yapılmış yılbaşı süsleri ile evimiz daha şık görünebilir. Sizin de bu tür süslemelere ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Kurdele ve boncuk kullanarak kolay bir şekilde çok güzel süsler yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çekti ise kurdele ile yılbaşı süsü yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kurdele ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Kurdele ile yılbaşı süsü yapmak için tek yapmanız gereken kurdeleyi katlayarak bunu iğne yardımı ile ipe geçirmek. Aralara geçireceğiniz boncuklar sayesinde tasarımın daha şık olmasını sağlayabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan artan kurdeleler varsa bunları kurdeleden çam ağacı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Yaptığınız küçük çam ağaçlarını yılbaşı ağacı süslemesinde de kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, fon kartonu ile kalpli zincir süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli ince bir kurdele
  • Boncuk
  • Makas
  • İğne ve iplik
  • Süsü asmak için bir parça ip

Kurdele ile Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Kurdele ve boncuklar hazır ise yılbaşı süsü yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İpten uzun bir parça kesin ve iğneyi buna geçirerek düğüm atın.
  • Yılbaşı süsü yapmak için ipe ilk olarak boncuk geçirin. Eğer küçük boncuk kullanıyorsanız başlangıçta birkaç tanesini ipe geçirebilirsiniz.
  • İpe boncuk geçirdikten sonra kurdeleyi ikiye katlayın ve iğne yardımı ile ipe geçirin. Kurdeleden sonra ipe bir boncuk daha geçirin.
  • Bu şekilde ipe kurdele ve boncuk geçirerek çam ağacı şeklinde yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Çam ağacı yapmak için kurdeleyi ipe geçirirken katlamaları genişten dar doğru yapmanız gerekiyor.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kurdele ile yılbaşı süsü yapımı tamamdır. Yukarısına bir ip bağlayarak süsü istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz.

Evde bu kolay kendin yap çalışmasını uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kurdeleden yılbaşı süsü resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tarz süslemeler çocuk odasının dekorunda da kullanılabilir.

Kurdele ile Yılbaşı Süsü Yapımı-1
Kurdele ile Yılbaşı Süsü Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir