Fon Kartonu ile Çam Ağacı Yapımı

Fon Kartonu ile Çam Ağacı Yapımı

Fon kartonu ile çam ağacı yapımı çocukların da büyüklerin de rahatlıkla yapabileceği bir el işi çalışmasıdır. Çam ağacı yılbaşı süsü olarak sıkça kullanılan bir figürdür. Evinizin dekorunu yeni yıla hazırlamak için çam ağacı ile süsleme yapmak isterseniz bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Okul öncesi çocukların sınıflarına yapacakları yılbaşı süslemelerinde de bu kolay çalışma uygulanabilir. Fon kartonu ile çam ağacı yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Fon Kartonu ile Çam Ağacı Yapımı

Evde kartondan çam ağacı yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Kartona istediğiniz boyutta bir çam ağacı çizip bunu keserek yılbaşı süslemesinde kullanabilirsiniz. Kartondan yapacağınız çam ağaçlarını bir ipe geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Kartondan küçük çam ağaçları yaparak bunları camınıza yapıştırıp harika süslemeler yapmanız mümkün. Bunların dışında daire şeklinde kestiğiniz yeşil fon kartonlarını bir kürdana geçirerek de minyatür bir çam ağacı yapabilirsiniz. Bu çam ağacını bir şişe mantarı ya da köpüğe geçirerek yemek masanıza ya da salonda orta sehpanın üzerine koyabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışmasını evde çocuğunuzla yaparak birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kürdan
  • Yeşil renkte fon kartonu
  • Kalem
  • Pergel
  • Makas
  • Kürdan

Fon Kartonu ile Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Çam ağacı yapımında açık ya da koyu yeşil renkte fon kartonu kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan yeşil kartonlar varsa bunları çam ağacı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Malzemeler hazır ise uygulamanın yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yeşil fon kartonuna pergel ile farklı boyutlarda daireler çizmekle işe başlayın. Bu şekilde 7-8 tane daire çizmeniz yeterlidir.
  • Sonrasında kartona çizdiğiniz daireleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Daireleri kesip hazırladıktan sonra bunları kürdana geçirmeniz gerekiyor. Çam ağacı yapmak için daireleri kürdana büyükten küçüğe doğru geçirmeniz gerekmektedir.
  • Tüm bu aşamalardan sonra fon kartonu ile çam ağacı yapımı tamamlanmış oluyor. Bir işe mantarını ya da köpüğü küçülterek kürdanı buna takarak minyatür çam ağacını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda çam ağacı yapabilirsiniz. Çocuk odasının dekoru için de bu minyatür çam ağaçlarından kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı fon kartonu yerine keçe ya da eva ile de yapabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay el işi çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, karton çam ağacı size bu konuda ilham verebilir. Evde kurdeleden çam ağacı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kurdele ile yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Fon Kartonu ile Çam Ağacı Yapımı-1
Fon Kartonu ile Çam Ağacı Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir