Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dans Eden Kukla Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dans Eden Kukla Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan dans eden kukla yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap uygulamasıdır. Tuvalet kağıdı rulosu kullanılarak günümüzde çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız dans eden kukla yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu kolay uygulamayı yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve dans eden kukla yapımı videolu anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dans Eden Kukla Yapımı

Evde tuvalet kağıdı rulosundan kukla yapmak oldukça kolaydır. Bu keyifli çalışmayı çocuklar da hiç zorlanmadan yapabilirler. Tuvalet kağıdından kukla yaparken evdeki artık ip, kumaş, keçe ve eva gibi birçok malzemeyi kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz karton rulonun üzerine bir şeyler yapıştırmak yerine bunu boyayarak da dans eden kukla yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Biraz pamuk
  • 2 tane plastik şişe kapağı
  • 4 parça ip ( İplerin hepsi aynı uzunlukta olmalı. )
  • Yapıştırıcı
  • 1 tane çöp şiş
  • 1 tane kürdan
  • Gözler için çıkartma ya da oynar göz
  • Makas
  • Tuvalet kağıdı rulosuna delik açmak için sivri bir nesne

Dans Eden Kukla Yapılışı

Kukla yapımına ilk olarak tuvalet kağıdı rulosuna delik açarak başlamalısınız. Bu delikler kuklanın kol ve bacakları için olacağından bunları uygun yerlere açmaya dikkat etmelisiniz. Pamukları kürdana dolayarak yuvarlayın ve bu pamuklara yapışkan sürerek bunları uygun yerlere yapıştırın. Sonrasında kuklanın gözlerini ve ağzını yapın. Kuklanın ağzını yapmak için bir parça pamuk kullanabilirsiniz. İsterseniz kağıt, eva ya da keçeden de ağız yapabilirsiniz. Yaptığınız ağzı yerine yapıştırdıktan sonra oynar gözleri de yapıştırın. İsterseniz gözleri kağıt ya da eva ile yapabilirsiniz. Siyah ya da mavi keçeli kalem kullanarak da gözleri yapmanız mümkün.

Kuklayı bu şekilde yaptıktan sonra kol ve bacaklarını yapmaya geçebilirsiniz. Ucu sivri metal bir nesneyi ısıtarak şişe kapaklarının ortasına delik açın. Bu deliklerden ip geçirerek düğü atın. İplerin kapaktan çıkmaması için düğümleri sağlam yapmanız gerekiyor. Uçlarında şişe kapağı bulunan ipleri rulonun alt taraflarına geçirin ve içten düğüm atın. Bir çöp şişi üst taraftaki deliklerden geçirdikten sonra bunun iki ucuna da ipleri takarak kuklanın kollarını yapabilirsiniz. Kuklanın son hali aşağıdaki gibi olmaktadır.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dans Eden Kukla Yapımı-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dans Eden Kukla Yapımı-1

Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan dans eden kukla yapımı tamamlanmış oluyor. Kuklanın iplerinden tutarak oynatabilirsiniz. Uygulamanın yapılışı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız dans eden kukla videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu güzel videoyu bizlerle paylaşan KadınHanem Youtube kanalına teşekkür ederiz. Evde tuvalet kağıdı rulosu ile güzel bir kalemlik yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçe ve tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir