Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Simli evadan resim çerçevesi yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Sevdiklerinize kendi yaptığınız bir hediye ile sürpriz hazırlamak isterseniz eva ile resim çerçevesi yapmayı deneyebilirsiniz. Yaptığınız çerçevenin içine onların resmini koyarak hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse simli evadan resim çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Evde resim çerçevesi yapımı için karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda resim çerçevesi genelde iki parça olarak hazırlanır. Daha önceden böyle bir çalışma yapmayanlara ön parçanın içini oymak biraz zor ve zahmetli gelebilir. Bu tür durumlarda size bahsedeceğimiz kolay uygulama çok işinize yarayabilir. Sizin tek yapmanız gereken 2 farklı renkte simli eva ve diğer malzemeleri temin etmek ve sonrasında da anlatacağımız aşamaları dikkatli bir şekilde yapmak.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte simli eva
  • Tutkal
  • Makas
  • Çerçeveye koymak için resim

Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte simli eva bulabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında düz ya da desenli eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Simli Evadan Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Simli eva ile güzel bir resim çerçevesi yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak çerçeveye koyacağınız resmi evanın üzerine güzelce yerleştirin. Bunun etrafından kalem ile geçtikten sonra makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde çerçeveyi yaptıktan sonra sıra geldi hem resmi tutacak hem de çerçevenin süsü olacak parçaları hazırlamaya.
  • Diğer simli evanın üzerine kalem ile uygun büyüklükte bir kare çizin ve bunu makas ile bir uçtan diğer uca kadar verev olarak kesin. Bu şekilde elinizde iki tane üçgen parça olacak.
  • Bu üçgen parçaları çerçevenin iki köşesine çapraz olarak yapıştırın. Bunu yaparken üçgenin kenarlara gelen iki ucunu yapıştırıp diğer ucu yapıştırmadan bırakmanız gerekiyor. ( çık bırakılan bu yere resmin ucu geçirilecek. )
  • Tüm bu aşamalardan sonra simli evadan resim çerçevesi yapımı tamamlanmış oluyor.

Yapmış olduğunuz resim çerçevesinin üst tarafına bir delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek çerçeveyi istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz çerçeveyi yaparken üçgen parça yerine kalp, çiçek, yıldız ya da başka figürler de kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva yerine keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı yapmak isterseniz bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda, simli evadan resim çerçevesi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz. Evde böyle kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan dans eden kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir